OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na I Niedzielę Adwentu

30.11.2014 r.

 

1.   Dzisiejszą pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Na Adwent składają się cztery niedziele. Symbolizuje je wieniec adwentowy z czterema świecami. Adwent to czas, w którym uświadamiamy sobie, że czekamy na powtórne przyjście Chrystusa. Adwent to także czas przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia.

2.   Od jutra przez cały adwent Roraty o godz. 17.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Roratach.

3.   Dzisiaj świętujemy imieniny naszego Ojca Proboszcza. Msza św. w Jego intencji o godz. 12.00. Rano życzenia złożyła Ojcu Proboszczowi Rada Parafialna, na mszy św. o godz. 10.00 dzieci i młodzież, o godz. 12.00 chór, a o godz. 16.00 Pan Wójt, Kobiety dla Starej Błotnicy i Róże Różańcowe. My wszyscy ogarniamy modlitwami i wielką życzliwością O. Andrzeja i życzymy Mu błogosławieństwa Bożego i pomocy Matki Bożej Pocieszenia w tak gorliwym nam posługiwaniu i w tak wielu inwestycjach w naszej parafii i w sanktuarium.

4.   W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Spowiedź będzie w czasie rekolekcji adwentowych we wtorek 9 grudnia. Odwiedziny zaś chorych będą  w poniedziałek i we wtorek przed Wigilią Bożego Narodzenia.

5.   W przyszłą niedzielę rozpoczynają się rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je O. Jacek.

6.   W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 uroczyste włączenie 14 kandydatów w poczet ministrantów. Zapraszamy rodziców i całe rodziny tych chłopców do udziału w tej uroczystości.

7.   W przyszłą niedzielę po mszach jest zbiórka ofiar do puszek na dzieło Pomoc Kościołowi na wschodzie. Prosimy naszych Radnych o przeprowadzenie tej zbiórki.

8.   Pani Organistka Danuta rozpoczyna w tym tygodniu roznoszenie opłatków: poniedziałek – Kadłubska Wola, wtorek – Stary Kadłub i Wyręba, środa – Jakubów i Chruściechów, czwartek – Ryki i Siemiradz, piątek Stary Kiełbów, sobota – Sopot. Poświęcenie opłatków na każdej mszy św.

9.   W sklepiku można nabywać świece „Caritas” na stół wigilijny w cenie 5 zł. i 15 zł. oraz kalendarze na 2015 r. ze świętami kościelnymi.  

10.       W sobotę 29 listopada do sprzątania kościoła na 8.30 zapraszamy mieszkańców Sopotu państwa: Jurczak, Kozłowski i Durak.

11.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze – zwłaszcza Andrzejom, Barbarom i Mikołajom – życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

12.       W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Mariannę Konieczną ze Starego Kadłuba. Z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 6  intencji. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.