Ogłoszenia Parafialne

12 Niedzielę Zwykłą

22.06.2014r.

 

1. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy za Ojca Proboszcza i O. Jarosława, którzy obchodzą swoją 30 rocz. święceń kapłańskich. Prośmy o potrzebne łaski i siły dla Nich do dalszej pracy i posługi kapłańskiej i zakonnej.

2. We wtorek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

3. W środę 25 czerwca przybywa na nocleg do naszego sanktuarium Piesza Pielgrzymka Trzeźwościowa do Niepokalanowa. Prosimy parafian, aby podjąć pielgrzymów na nocleg do swoich domów i ugościć ich.

4. W czwartek 26 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała na Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie wianków.

 5. W piątek 27 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post, można spożywać pokarmy mięsne. O godz. 9.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy wszystkie  dzieci i rodziców, nauczycieli.

6. Stowarzyszenie Kobiet dla Starej Błotnicy oraz Wójt Gminy zapraszają na Starodawne Obrzędy Weselne, które odbędą się w przyszłą niedzielę 29 czerwca w Starej Błotnicy. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00. Po Mszy na parkingu przy Urzędzie Gminy odbędzie się festyn, którego główną atrakcją będzie inscenizacja wesela, występ kapel ludowych, a wieczorem występ zespołu BIG DANCE.

7. W niedzielę 29 czerwca uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Taca przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

8. Wójt Gminy Stara Błotnica zaprasza na pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę w dniach 9-12 lipca. Termin zgłaszania uczestników upływa 3 lipca. Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy.

9. Rozpoczynają się wakacje. Jest to czas odpoczynku, A nie od  Pana Boga. Także w wakacje obowiązuje III Przykazanie Boże, gdziekolwiek jesteśmy, czy odpoczywamy w domu, czy gdzieś na wyjeździe uczestniczymy w niedzielnej Mszy św.

10. W sobotę na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starej Błotnicy państwa; Jagodziński, Fercho, Dziupiński.

11. Wszystkim Parafianom i Pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.