OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na 18 Niedzielę Zwykłą

3.08.2014 r.

 

 

1.     Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po Sumie do godz. 16.00.

2.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 i możliwość spowiedzi świętej.

3.     Pragniemy poinformować, że w miejsce O. Pawła Tkaczyka i O. Łukasza Kielaka przybyli do naszej parafii O. Jacek Nawalny i O. Sebastian Gierszewski. Ojcom przeniesionym przez Ojca Generała na inne placówki paulińskie składamy serdeczne Bóg zapłać za wieloletnią posługę nam wszystkim, a przybyłym Ojcom życzymy Bożego błogosławieństwa w naszej Błotnickiej parafii.

4.     W środę Święto Przemienienia Pańskiego – odpust w Jasionnej i Goryniu.

5.     W dniu 6 sierpnia wyrusza z Radomia 36 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegółowe informację są w gablocie przed kościołem. Zachęcamy do pielgrzymowania do Częstochowy.

6.     W sobotę na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Mokrosęku -  Państwa: Jakubiak, Celej i Podstawek.

7.     Mieszkańcy Jakubowa złożyli ofiarę 830 zł., a Kobylnika 810 zł. na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać.

 

8.     Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

1) Radosław Kawałek – kawaler zamieszkały w Mariankach,  parafia Bożego Ciała w Wielgie i Justyna Kapusta – panna zamieszkała w Kobylniku, parafia tutejsza: zapowiedź druga

2) Karol Fetraś – kawaler zamieszkały w Kadłubskiej Woli, parafia tutejsza i Magdalena Spólna – panna zamieszkała w Błesznie, parafia św. Marcina w Radzanowie: zapowiedź pierwsza.

3) Marcin Natora – kawaler zamieszkały w Starej Błotnicy, parafia tutejsza i Katarzyna Rumniak – panna zamieszkała w Branicy, parafia Zwiastowania NMP w Jasionnej: zapowiedź pierwsza.

4) Karol Matysiak – kawaler zamieszkały w Rykach parafia tutejsza i Ewelina Kornafel – panna zamieszkała w Żabiej Woli, parafia Jankowice: zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

9.     Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.