OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na 19 Niedzielę Zwykłą

10.08.2014 r.

1.     W piątek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Odpust w naszym Sanktuarium. Sumę Odpustową odprawi i kazanie wygłosi Ks. Przemysław Konieczny z Osiecznej z archidiecezji poznańskiej. Zapraszamy asystę, ministrantów, dzieci sypiące kwiaty i strażaków.         Po każdej mszy św. poświęcimy tegoroczne zioła, kwiaty            i owoce. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2.     W związku z odpustem prosimy parafian z wioski Sopot wraz ze swoim sołtysem o produkty żywnościowe do kuchni klasztornej.

3.     W poniedziałek 18 sierpnia na godz. 19.00 przybędzie do nas Praska Pielgrzymka Rodzin. Prosimy o przenocowanie i nakarmienie pielgrzymów podążających pieszo z Warszawy na Jasną Górę. Prosimy też o produkty żywnościowe do kuchni klasztornej, abyśmy i my mogli ugościć pielgrzymów.

4.     Na Uroczystość Odpustową Matki Bożej Zielnej prosimy o posprzątanie na cmentarzu grobów naszych bliskich zmarłych oraz grobów sąsiednich – zaniedbanych.

5.     W czwartek przed Odpustem na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Mokrosęku -  Państwo: Kilianek, Gryz i Śpiewak. W sobotę natomiast po Odpuście na godz. 8.30 zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców Mokrosęku – Państwa: Nowakowski, Kucharczyk i Zalewska.

6.     W dniu 16 sierpnia na Jasnej Górze odbędą się świecenia biskupie  Przeora Jasnej Góry O. Łukasza Buzuna. Wspierajmy nowego Pasterza naszymi modlitwami.

7.     W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na prace remontowo - budowlane w naszym Sanktuarium. Ofiarodawcom i dobrodziejom składamy serdeczne Bóg zapłać.

8.     Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

1) Karol Fetraś – kawaler zamieszkały w Kadłubskiej Woli, parafia tutejsza i Magdalena Spólna – panna zamieszkała w Błesznie, parafia św. Marcina w Radzanowie: zapowiedź druga.

2) Marcin Natora – kawaler zamieszkały w Starej Błotnicy, parafia tutejsza i Katarzyna Rumniak – panna zamieszkała w Branicy, parafia Zwiastowania NMP w Jasionnej: zapowiedź druga.

3) Karol Matysiak – kawaler zamieszkały w Rykach parafia tutejsza i Ewelina Kornafel – panna zamieszkała w Żabiej Woli, parafia Jankowice: zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

9.     Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.