OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na 20 Niedzielę Zwykłą

17.08.2014 r.

1.     Dzisiaj taca przeznaczona jest na prace remontowo - budowlane w naszym Sanktuarium. Ofiarodawcom i dobrodziejom składamy serdeczne Bóg zapłać.

2.     W czwartek 21 sierpnia o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Prośby i podziękowania do Matki Bożej Pocieszenia składamy na kartkach w skarbonie pod chórem.

3.     Stowarzyszenie Kobiety dla Starej Błotnicy obrały sobie za Patronkę Matkę Bożą Pocieszenia i wyznaczyły jako swoje święto patronalne 21 sierpnia – rocznica koronacji Cudownego Obrazu. Zapraszamy nasze panie w pięknych strojach, ich rodziny i całą parafię na Mszę św. o godz. 17.00.

4.     W sobotę 23 sierpnia o godz. 10.00 odbędzie się w naszym Sanktuarium  Rejonowy Dzień Chorych. Przybędą chorzy i w podeszłym wieku z wielu okolicznych parafii. Niechaj nie zabraknie także chorych z naszej błotnickiej parafii. Użyczmy im swoich samochodów, swego czasu, silnych dłoni, a przede wszystkim swoich serc, aby i oni mogli pokłonić się Matce Bożej Pocieszenia.

5.     Jutro na godz. 19.00 przybędzie do nas Praska Pielgrzymka Rodzin. Prosimy o przenocowanie i nakarmienie pielgrzymów podążających pieszo z Warszawy na Jasną Górę. Prosimy też o produkty żywnościowe do kuchni klasztornej, abyśmy i my mogli ugościć pielgrzymów.

 

6.     Bóg zapłać wszystkim, którzy tak uświetnili uroczystość odpustową Wniebowzięcia NMP oraz mieszkańcom Sopotu za ofiarę 350 zł. I produkty żywnościowe złożone w kuchni klasztornej. Bóg zapłać też za ofiarę 1200 zł. na ogrzewanie kościoła.

7.     Bóg zapłać panu Pawłowi Wawrzyńskiemu (firma Pawlo-Bruk) z Ryk za ufundowanie i położenie kostki i krawężników na nowym parkingu przy figurze Chrystusa Miłosiernego.

8.     W piątek na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Mokrosęku -  Państwo: Szatan, Przytuła i Śpiewak. W sobotę natomiast na godz. 18.00 zapraszamy mieszkańców Mokrosęku – Państwa: Tkaczyk, Piwowarczyk, Ofiara i Zawadzka.

9.     Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.