OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na 22 Niedzielę Zwykłą

31.08.2014 r.

 

1.     Dzisiaj na Sumie gminne dożynki. Pragniemy podziękować Bogu i Matce Najświętszej za tegoroczne plony.

2.     Dzisiaj o godz. 16.00 Msza św. w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszego sanktuarium i klasztoru.

3.     Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież i nauczycieli na Mszę św. o godz. 9.00.

4.     We wtorek podczas wieczornej Mszy św. modlić się będziemy w Nowennie do św. Antoniego Padewskiego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5.     W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 i możliwość spowiedzi świętej. Zachęcamy wszystkich parafian do skorzystania z Sakramentu Pokuty, aby móc zyskać odpust zupełny podczas Uroczystości Odpustowej Narodzenia NMP.

6.     W czwartek i w piątek odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną.

7.     W związku ze zbliżającym się odpustem Narodzenia NMP prosimy parafian z wioski Mokrosęk wraz ze swoim sołtysem o produkty żywnościowe do kuchni klasztornej

8.     W przyszłą niedzielę przypada niedziela eucharystyczna. Po każdej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. Po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie  z Siostrami Żywego Koła Różańcowego.

9.     W sobotę na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Mokrosęka -  Państwa: Baranowski, Narożnik i Ziółek.

 

 

 

10.         Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

1)     Kacper Wieczorek – kawaler  30 l . zamieszkały w Starej Błotnicy, parafia tutejsza
 i Joanna Katarzyna Burakowska  – panna 24 l. zamieszkała w Radzanowie parafia św. Marcina w Radzanowie: zapowiedź druga.

2)     Karol Piwowarczyk – kawaler 22 l. zamieszkały Kolonia Piaski parafia pw. Św. Bartłomieja we Wsoli i Sylwia Kamińska panna 22 l. zamieszkała w Starej Błotnicy parafia tutejsza: zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

11.         Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.