OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na 26 Niedzielę Zwykłą

28.09.2014 r.

 

1.     Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

2.     Dzisiaj także zachęcamy do modlitwy w intencji  III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów.

3.     Pragniemy włączyć się w ogólnopolską pomoc prześladowanym chrześcijanom na Bliskim Wschodzie. Dlatego po każdej Mszy św. nasi radni zbierają ofiary do puszek na ten cel.

4.     We wtorek o godz. 17.00 Msza św. w intencji dobrodziejów i ofiarodawców klasztoru i sanktuarium.

5.     W środę rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30  a w niedzielę o godz. 15.30. zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej dzieci, młodzież i dorosłych.

6.     W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. O godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św.

7.     W czwartek i piątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.

8.     W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z Siostrami Kół Żywego Różańca.

9.       Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać u naszych ministrantów znicze i wkłady do nich. Cały zysk ze sprzedaży zniczy przeznaczony będzie na potrzeby ministrantów i scholii.

10.         Dziękujemy mieszkańcom Osowa za złożoną ofiarę za ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci z cmentarza w kwocie 810 zł.

11.         Chłopców chętnych do liturgicznej służby ołtarza zapraszamy w sobotę na godz. 11.00. Dziewczynki pragnące chwalić Boga poprzez śpiew również w sobotę na godzinę 14.00.

12.         W sobotę 4 października przypada 40 rocznica koronacji Obrazu Matki Bożej Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole. Z naszej parafii organizujemy pielgrzymkę autokarową. Wyjazd spod kościoła o godz. 8.00. Planowany powrót o godz. 17.00. Zapisy w zakrystii do środy.

13.    W sobotę do sprzątania kościoła na 8.30 zapraszamy mieszkańców Mokrosęka państwa: Boczek, Kacprzak i Kot.

14.    Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

15.    W minionym tygodniu Bóg odwołał Śp. + Kazimierza Kucharczyka z Czyżówki ( wyznaczono 5  intencji od uczestników pogrzebu), a także śp. + Cecylię Wieczorek z Błotnicy Starej, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 13.00. Wieczny odpoczynek.