OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na 28 Niedzielę Zwykłą

12.10.2014 r.

1. Dzisiaj obchodzimy XIV Dzień Papieski pod hasłem „Świętymi bądźcie”. Po każdej Mszy św. młodzież i harcerze z naszej parafii zbierać będą ofiary na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

2. Dzisiaj także po Mszach św. będzie można nabywać u naszych ministrantów znicze i wkłady do nich. Cały zysk ze sprzedaży zniczy przeznaczony będzie na potrzeby ministrantów i scholii.

3. We wtorek 14 października jest święto Edukacji Narodowej. Wszystkim pracownikom naszych szkół składamy serdeczne życzenia. W ich intencji będziemy modlić się na różańcu o godz. 16.30.

4. W czwartek 16 października przypada 36 rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Zapraszamy wszystkich na różaniec o godz. 16.30, aby modlitwą dziękować Bogu za św. Jana Pawła II.

5. W sobotę Święto św. Łukasza Ewangelisty – Patrona służby zdrowia. Msza św. w intencji pracowników służby zdrowia w piątek o godz. 18.00. 

6. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na prace remontowo - budowlane w naszym Sanktuarium. Ofiarodawcom i dobrodziejom składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Także w przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiary na misje do puszek. Radnych parafii prosimy o przeprowadzenie kolekty.

8. Zapraszamy wszystkich parafian, a w szczególności dzieci i młodzież do modlitwy różańcowej. Nabożeństwa Październikowe codziennie o godz. 16.30, a w niedzielę o godz. 15.30.

9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Można już dawać na wypominki. Kartki rozłożone są na ławkach. Prosimy o czytelne wpisywanie imiona i nazwisk zmarłych, miejscowość i godzina Mszy św.: 10.00 lub 12.00.

10.         Prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich zmarłych a także zaniedbanych grobów sąsiednich.

11.         W zakrystii i w kancelarii parafialnej można już zamawiać Msze św. na przyszły rok.

12.         Został założony nowy witraż św. Antoniego Pustelnika w drzwiach wejściowych po stronie północnej. Poświęcenie witraża dokona Ks. Bp Henryk Tomasik podczas wizytacji naszej parafii w niedzielę 26 października.  

13.         W sobotę do sprzątania kościoła na 8.30 zapraszamy mieszkańców Mokrosęka państwa: Szymczak Grzegorz, Mirosław i Rajmunda.

14.         Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.