OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na III Niedzielę Adwentu

14.12.2014 r.

1.           Dzisiaj w III Niedzielę Adwentu modlimy się  o życie chrześcijańskie rodzin.

2.           Jutro Pani Danuta Gospodarczyk  roznosić będzie poświęcone opłatki na wigilijny stół w Kobylniku.

3.           We wtorek na Roratach o godz. 17.00 rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

4.           W piątek 19 grudnia zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i rodziców na Mszę św. o godz. 10.00 z okazji nadania naszej szkole imienia Św. Jana Pawła II. Po Mszy św. odbędą się Jasełka w wykonaniu uczniów szkoły.

5.           Za tydzień harcerze dostarczą do naszego kościoła światło z Betlejem. To światełko każda rodzina będzie mogła zanieść do swego domu.

6.           W przyszłą niedzielę Nowenna Do Matki Bożej Pocieszenia. Ofiary złożone na tace będą przeznaczone na prace remontowo budowlane prowadzone w naszym sanktuarium.

7.           W dniach 22 i 23 grudnia odwiedzimy wszystkich chorych w domach z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie tych chorych, których nie obejmujemy stałą posługą.

8.           W sklepiku można nabywać świece „Caritas” na stół wigilijny w cenie 5 zł. i 15 zł. oraz kalendarze na 2015 r. ze świętami kościelnymi.  Świece „Caritas” są ofiarą na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Niechaj na stole wigilijnym w każdej rodzinie zapłonie świeca „Caritas” jako chleb podany głodnemu dziecku. Niedopaloną świecę „Caritas” można zapalić na grobach naszych bliskich zmarłych.

9.           Wczoraj w Chruściechowie spaliła się stodoła w gospodarstwie pani Wolskiej. Apelujemy do rolników o pospieszenie z pomocą i podzielenie się słomą i sianem.

10.       W sobotę 20 grudnia  do sprzątania kościoła na 8.30 zapraszamy mieszkańców Kobylnika państwa: Zalewski, Marszałek, Sobień.

11.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i  jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

12.       W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Kazimierę Więckowską z Jakubowa, z ofiar złożonych na pogrzebie wyznaczono 6 intencji. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.