OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na 30 Niedzielę Zwykłą

Uroczystość poświęcenia kościoła własnego

26.10.2014 r.

 

1.       Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Wizytację Kanoniczną, którą prowadzi Ks. Biskup Henryk Tomasik Ordynariusz Diecezji Radomskiej. Przypominamy, że z racji trwającej wizytacji można uzyskać odpust zupełny.

2.       Z racji uroczystości poświęcenia kościoła własnego modlimy się za fundatorów i budowniczych naszego kościoła parafialnego, prosząc o życie wieczne dla nich.

3.       W czwartek 30 października odbędzie się II część wizytacji. Cała parafia gromadzi się na Mszy św. o godz. 17.00.

4.       W sobotę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte sprawowane tego dnia  będą o 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00. Po Mszy św. o godzinie 12.00 – procesja na cmentarz i modlitwa  za zmarłych.

5.       W przyszłą niedzielę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Procesja po kościele z wypominkami po Mszy św. o godz. 10.00.

6.       W zakrystii i na cmentarzu od piątku będziemy przyjmować na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnienie kartek z podaniem imion i nazwisk oraz miejscowość i dokładną godzinę Mszy św., na której mają być czytane. Wypominki roczne odczytywane są przed Mszą św. o godz. 10.00 i 12.00. Wypominki jednorazowe odczytywane będą w dniach od 2 do 9 listopada połączone z różańcem o godz. 16.30 i Mszą św. o godz. 17.00.

7.       W dniach o 2 – do 9 listopada nawiedzając cmentarz lub kościół można uzyskać odpust zupełny ofiarując go za zmarłych.

8.       Prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich zmarłych a także zaniedbanych grobów sąsiednich.

9.       W zakrystii i w kancelarii parafialnej można już zamawiać Msze św. na przyszły rok.

10.  W piątek 31 października do sprzątania kościoła na 8.30 zapraszamy mieszkańców Sopotu państwa: Goździk, Nowakowski i Zamkowski.

11.  Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

12.  W minionym tygodniu Bóg odwołał do  wieczności śp.+ Wacława Jasińskiego z Starego Kiełbowa, z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 5  intencji. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.