OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na 31 Niedzielę Zwykłą

Dzień Zaduszny

2.11.2014 r.

1.       Dzisiaj dzień Zaduszny. Kościół w tym dniu wspomina zmarłych pokutujących za grzechy w czyśćcu. Chodzi więc o tych, którzy nie mogą wejść do nieba, gdyż mają pewne długi do spłacenia Bożej sprawiedliwości. Procesja po kościele z wypominkami po Mszy św. o godz. 10.00. Z racji Niedzieli Eucharystycznej wystawienie Najświętszego Sakramentu po Sumie do Mszy św. o godz. 16.00.

2.       Od dzisiaj do 8 listopada włącznie można uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitw (chociażby w myśli) za zmarłych. Odpust ten możemy ofiarować za zmarłych.

3.       W zakrystii i na cmentarzu przyjmujemy na wypominki. Prosimy o czytelne wypełnienie kartek z podaniem imion i nazwisk oraz miejscowość i dokładną godzinę Mszy św., na której mają być czytane. Wypominki roczne odczytywane są przed Mszą św. o godz. 10.00 i 12.00. Wypominki jednorazowe odczytywane będą w dniach od 3 do 9 listopada połączone z różańcem o godz. 16.30 i Mszą św. o godz. 17.00.

4.       Przy bramach cmentarza parafialnego możemy spotkać dzieci i młodzież, którzy sprzedają znicze i lampki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest dla ministrantów i scholi. Starajmy się wszyscy wspomagać rosnącą grupę ministrantów i tak pięknie śpiewające dziewczęta w scholi.

5.       Uprzejmie prosimy o systematyczne regulowanie opłat za dzierżawę grobów na 20 lat oraz za wywóz śmieci. Przypominamy, że stawiając nagrobek jesteśmy zobowiązani do opłat 10% wartości nagrobka.

6.       W zakrystii i w kancelarii parafialnej można zamawiać Msze św. na przyszły rok.

7.       W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 i możliwość spowiedzi świętej. W czwartek i w piątek odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną.

8.       W przyszłą niedzielę taca na Seminarium Duchowne w Radomiu. Natomiast po mszach zbiórka ofiar do puszek na dzieło Pomoc Kościołowi w Potrzebie – Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Prosimy naszych Radnych o przeprowadzenie tej zbiórki.

9.       W sobotę 8 listopada do sprzątania kościoła na 8.30 zapraszamy mieszkańców Sopotu państwa: Kołtunowicz, Sikorski i Turzyński.

10.  Dziękujemy mieszkańcom Starego Kadłuba za ofiarę 1325 zł. na ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci.

11.  Bóg zapłać wszystkim, którzy nie zawiedli podczas wizytacji kanonicznej naszej parafii. Dziękuję witającym i żegnającym naszego pasterza a także dzieciom, młodzieży i ich nauczycielom za piękne przyjęcie Księdza Biskupa w szkole. Bóg zapłać też Panu Wójtowi.   

12.  Dziękujemy wszystkim gościom za wspólną modlitwę za naszych bliskich zmarłych i zapraszamy częściej do naszego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Błotnicy.

13.  Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

14.  W minionym tygodniu Bóg odwołał do  wieczności śp. Wojciecha Zarębę ze Starego Kadłuba, z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 18  intencji, a także śp. Annę Filipczak ze Starego Kadłuba, z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 17  intencji. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.