OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na IV Niedzielę Adwentu

21.12.2014 r.

 

1.           Kończymy Adwent – okres liturgiczny, gdzie przez roraty, rekolekcje adwentowe, spowiedź świętą przygotowaliśmy się do świętowania Bożego Narodzenia na płaszczyźnie wiary, a nie tylko zwyczajów i tradycji.

2.           Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia na Mszy św. o godz. 16.00.

3.           Dzisiaj harcerze po każdej Mszy św. przekazują światło z Betlejem. W sklepiku znajdują się lampiony, które nam pomogą przenieść to światełko z kościoła do naszych domów. Niechaj chociaż na chwilę zabłyśnie w naszych rodzinach to światło przywiezione z miejsca narodzin Jezusa.

4.           Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace remontowo budowlane prowadzone w naszym sanktuarium.

5.           W poniedziałek i we wtorek roraty o godz. 17.00. Natomiast w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 7.00 rano.

6.           Jutro i we wtorek odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych. W poniedziałek odwiedzimy chorych w miejscowościach: Stary Kiełbów, Czyżówka, Mokrosęk, Sopot, Kobylnik i Siemiradz. We wtorek odwiedzimy chorych w miejscowościach: Błotnica, Kadłub, Wyręba, Kadłubska Wola, Osów, Jakubów, Chruściechów i Ryki. Prosimy o zgłaszanie tych chorych i osób starszych, których nie obejmujemy comiesięczną posługą.

7.           W środę Wigilia Bożego Narodzenia. Przypominamy, że Wigilię rozpoczynamy w naszych domach od znaku krzyża, odczytania Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa, modlitwy „Ojcze nasz”, zaśpiewania kolędy i połamania się opłatkiem. Składając sobie życzenia nie zapominajmy o tym co najważniejsze, a więc błogosławieństwa Bożej Dzieciny i opieki Maryi, Jego Matki. Tradycyjnie w Wigilię możemy zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8.           Pasterka Bożego Narodzenia w środę o godz. 24.00. Jak trudno myśleć o Bożym Narodzeniu bez Wigilii tak trudno mówić o tym święcie bez Pasterki. Niechaj na Pasterce nie zabraknie także dzieci i młodzieży. Taca z Pasterski przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia.

9.           W czwartek Uroczystość Bożego Narodzenia.

10.      W piątek Święto św. Szczepana na każdej Mszy św. poświęcenie ziarna. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Nie obowiązuje też wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

11.      W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Rodziny. Na każdej Mszy św. wysłuchamy kazania na temat rodziny, a po kazaniu będziemy podchodzić całymi rodzinami przed ołtarz i będziemy uczestniczyć w specjalnym obrzędzie błogosławienia rodzin. Prosimy, aby w tym błogosławieństwie nie zabrakło wszystkich członków rodziny, także niemowląt i osób w podeszłym wieku. 

12.      W sklepiku można nabywać świece „Caritas” na stół wigilijny w cenie 15 zł. oraz kalendarze na 2015 r. ze świętami kościelnymi.  Świece „Caritas” są ofiarą na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Niechaj na stole wigilijnym w każdej rodzinie zapłonie świeca „Caritas” jako chleb podany głodnemu dziecku. Niedopaloną świecę „Caritas” można zapalić na grobach naszych bliskich zmarłych.

13.      Pani Organistka Danuta dziękuje za ofiary złożone podczas roznoszenia opłatków.

14.      Wizytę Duszpasterską rozpoczniemy po Trzech Królach 7 stycznia.

15.       W poniedziałek 22 grudnia do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Kobylnika państwa Kołtunowicz i Spólny, natomiast w sobotę 27 grudnia  państwa: Utkowski, Jurczak, Łęcki i Federowicz.

16.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i  jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.