Ogłoszenia

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

19.04.2014

1.    Dziś przeżywamy uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.

Msze Św. W naszym sanktuarium o godz. 6.00, 10.00, 12.00, 16.00.

2.    Wszystkim Parafianom, Gościom i Pielgrzymom z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy, aby Chrystus Zmartwychwstały łaską Ducha Świętego uzdolnił Nas do ofiarnej miłości wobec bliźnich, których spotykamy na drodze naszej ziemskiej wędrówki oraz na nowo niech nas napełni nadzieją życia wiecznego i umacnia w pokonywaniu trudów jakie przynosi codzienność, niech rozświetla każdy dzień aż do pełnego chwały spotkania z Chrystusem Zbawicielem.

3.    W poniedziałek drugi dzień Świąt Wielkanocnych, Msze Św. O godz. 8.00, 10.00, 12.00 i  16.00 połączone z nowenną do Matki Bożej Pocieszenia. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4.    W Środę 23 kwietnia o godz. 17 Młodzież klas 3 gimnazjum i pierwszych szkół średnich przystąpi do sakramentu bierzmowania, którego udzieli Ks. Bp. Adam Odzimek. Zapraszamy rodziców, rodziców chrzestnych i wszystkich parafian na to ważne wydarzenie w życiu każdego chrześcijanina.

5.    W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy Św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka od Miłosierdzia Bożego. W oktawie Wielkiej Nocy po Mszy Św. O godz. 17 modlić się będziemy w nowennie koronką do Miłosierdzia Bożego.

6.    Także w przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość kanonizacji dwóch Papieży: Jana XXIII i Jana Pawła II. Dziękować będziemy Bogu za dar tych wspaniałych ludzi Kościoła.

7.    W Sobotę, w przeddzień kanonizacji zapraszamy wszystkich parafian na godz. 20 na czuwanie modlitewne przygotowujące Nas do tej uroczystości.

8.    W sklepiku można nabyć materiały do dekoracji okien na uroczystość kanonizacji.

9.    We Wtorek 22 kwietnia na godz. 8.30 zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców St. Błotnicy Państwa: Kamiński, Różański, Kowalik

I w Sobotę 26 kwietnia również na  godz. 8.30 Państwa: Kołacz, Frączek, Figowicz.

10.   Parafianom i dobrodziejom naszego sanktuarium dziękujemy za dary złożone na stół wielkanocny oraz ofiary złożone na kwiaty do Grobu Bożego.

11.   Dziękujemy mieszkańcom St. Błotnicy za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła w kwocie 1400 zł i z okazji zakończenia nawiedzenia obrazu Matki Bożej Pocieszenia.

12.   Dziękujemy także wszystkim za pomoc w przygotowaniu do Świąt: służbie liturgicznej, chórowi, scholii, Panom strażakom.