OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na 1 Niedzielę Wielkiego Postu

22.02.2015 r.

 

1.           Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Zachęcamy wszystkich do modlitwy, postu i jałmużny. Praktykowanie pokuty zobowiązuje nas też do powstrzymania się od udziału w zabawach i dyskotekach. W piątki odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 16.30, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 12.00. Ponadto Gorzkie Żale śpiewamy przed pozostałymi mszami w kolejne niedziele Wielkiego Postu.

2.           W sobotę 28 lutego Ksiądz Biskup Nominat Piotr Turzyński przyjmie święcenia biskupie o godz. 11.00 w Katedrze Radomskiej. Wyjazd autokarem na tę uroczystość o godz. 9.30 z parkingu przed kościołem. Prosimy chętnych na wyjazd o zgłaszanie się w zakrystii. Ci, którzy pojadą własnymi samochodami niechaj także zgłoszą to w zakrystii.

3.           W sobotę na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy się modlić w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszego sanktuarium i klasztoru.

4.           W przyszłą niedzielę po mszach świętych nasi radni przeprowadzą zbiórkę do puszek na misje.

5.           Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej zaprasza młodych ludzi na spotkania przygotowujące do sakramentu małżeństwa. Kierujemy zaproszenie do wszystkich chcących się jak najlepiej przygotować do sakramentu małżeństwa, a szczególnie tych, którzy nie posiadają tzw. kursu przedmałżeńskiego. Kurs obejmuje 10 spotkań. Rozpocznie się on 2 marca (w poniedziałek), a zakończy 16 maja 2015 r. dniem skupienia dla narzeczonych. Spotkania będą odbywały się w siedzibie Specjalistycznej Poradni Rodzinnej w Radomiu, przy ul. Malczewskiego 1  w poniedziałki o godzinie 18.00. Szczegółowe informacje znajdziemy w gablocie przed kościołem.

6.            W piątek 27 lutego na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Kobylnika Państwa: Gospodarczyk (nr domu 50),  Jurczak (nr domu 51) i Szymańska (nr domu 53).

7.            Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Jacek Więckowski – kawaler lat 36, zamieszkały w Jakubowie parafia tutejsza i Karolina Kacprzak – panna lat 25, zamieszkała w Suchej parafia Św. Trójcy w Białobrzegach: zapowiedź druga.

8.            Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.