OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10 Niedziela Zwykła

7.06.2015 r.

1.            Dzisiaj Święto Dziękczynienia – dzień  Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Wysłuchaliśmy listu Ks. Kardynała Kazimierza Nycza, a po Mszy św. nasi radni przed kościołem będą zbierać ofiary na budowę tej świątyni.

2.            Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 10.00 Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Nieszpory i Nabożeństwo Czerwcowe o godz. 15.30.

3.            Przez całą oktawę Bożego Ciała w dni powszednie procesja eucharystyczna wokół kościoła z udziałem asysty, dzieci pierwszokomunijnych i ministrantów o godz. 16.30. Zachęcamy wszystkich do udziału, a w sposób szczególny mieszkańców:

piątek – byli mieszkańcy Mokrosęku i  Starego Sopotu
sobota – byli mieszkańcy Chruściechowa i Jakubowa

niedziela – Stara Błotnica

poniedziałek – Stary Kiełbów i Ryki

wtorek – Stary Kadłub, Wólka Kadłubska i Wólka Pierzchnieńska, Wyręba

środa – Kadłubska Wola, Stary Osów

czwartek – Siemiradz, Kobylnik, Czyżówka i Dębowica

4.            Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia procesji Bożego Ciała. Dziękuję  parafianom z Chruściechowa, Ryk, Starego Kiełbowa i strażakom za przygotowanie ołtarzy. Bóg zapłać asyście, chórowi, scholi, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatki, strażakom, pocztom, wszystkim niosącym feretrony i chorągwie kościelne, niosącym baldachim i prowadzącym kapłana z Najświętszym Sakramentem. Dziękuję wszystkim, którzy  udekorowali okna obrazami i domy flagami. Bóg zapłać wszystkim, którzy przez udział w procesji Bożego Ciała oddali cześć Chrystusowi Eucharystycznemu, a jednocześnie zamanifestowali swoją wiarę.

5.            Bóg zapłać chorym za ofiary złożone na kościół oraz za wszelkie inne dary do kuchni klasztornej jak ciasto, owoce, warzywa i jajka.

6.            Jutro dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię św. udadzą się w pielgrzymce na Jasną Górę, aby tam podziękować Matce Bożej Częstochowskiej za Dar Jezusa. Wyjazd spod kościoła o godzinie 7.00.

7.            W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Na Mszy św. o godz. 17.00 święcenie kwiatów i ziół.

8.            W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30 i Mszę św. o godz. 17.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9.            W sobotę będziemy czcić Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

10.        W sobotę 13 czerwca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Osowa Państwa: Kozłowski (nr domu 12 ),  Krzesiński (nr domu 13) i Szatan (nr domu 15).

11.        Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

12.        W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Aleksandra Piechocińskiego z Starego Kiełbowa – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 5 intencji od uczestników pogrzebu i jedna od Zakładu Pogrzebowego Pana Komorowskiego oraz śp. Natalię Stępień z Wólki Pierzchnieńskiej – pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 10.30.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.