OGŁOSZENIA PARAFIALNE

11 Niedziela Zwykła

14.06.2015 r.

1.            Dzisiaj wcześnie rano do naszego Sanktuarium przybyła doroczna piesza pielgrzymka Rycerzy Kolumba.

2.            W przyszłą niedzielę Nowenna Do Matki Bożej Pocieszenia. Ofiary złożone na tace będą przeznaczone na prace remontowo budowlane prowadzone w naszym sanktuarium.

3.            Stowarzyszenie Kobiet dla Starej Błotnicy oraz Wójt Gminy zapraszają na Błotnicki Przegląd Kapel i Zespołów Śpiewaczych, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 21 czerwca w Starej Błotnicy. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00. Po Mszy na parkingu przy Urzędzie Gminy odbędzie się festyn, którego główna atrakcją będzie występ 6 kapel ludowych i 9 zespołów śpiewaczych.

4.            Za tydzień w niedzielę Ochotnicza Straż Pożarna z Kadłubskiej Woli będzie obchodzić 50-lecie. Msza św. polowa w intencji strażaków i mieszkańców Kadłubskiej Woli - żywych jak i zmarłych - o godz. 14.00.

5.            Proboszcz Parafii oraz Wójt Gminy zapraszają na pielgrzymkę rowerową ze Starej Błotnicy na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 8-11 lipca. Termin zgłaszania uczestników upływa 22 czerwca. Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy.

6.            W dniu 25 czerwca w Starej Błotnicy będzie nocować Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. Prosimy parafian o przyjęcie pielgrzymów na nocleg i ugoszczenie.

7.            W sobotę 20 czerwca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Osowa Państwa: Paciorek lub Zgutka (nr domu 17 ),  Piotrowski lub Niewola (nr domu 18) i Szymański (nr domu 19).

8.           Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Sebastian Białkowski – kawaler lat 24, zamieszkały w Starym Kobylniku parafia tutejsza i Martyna Smolaga – panna lat 24, zamieszkała w miejscowości Stary Kadłub w parafii tutejszej: zapowiedź pierwsza.

2)        Jarosław Malinowski – kawaler lat 31, zamieszkały w Starym Sopocie parafia tutejsza i Agnieszka Białkowska – panna lat 27, zamieszkała w miejscowości Dąbrówka Podłężna w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Dąbrówce Nagórnej: zapowiedź pierwsza.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić się do kancelarii parafialnej.

9.            Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

10.       W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

1)        śp. Natalię Stępień z Wólki Pierzchnieńskiej – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 7 intencji od uczestników pogrzebu i jedna od Zakładu Pogrzebowego Pana Komorowskiego. 

2)        śp. Wacława Szatan z Mokrosęku – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 7 intencji od uczestników pogrzebu.

3)        śp. Wandę Kwiatkowską z Czyżówki – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 12 intencji od uczestników pogrzebu i jedna od Zakładu Pogrzebowego Pana Komorowskiego.

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.