OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12 Niedziela Zwykła

21.06.2015 r.

1.            Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tace są przeznaczone na prace remontowo budowlane prowadzone w naszym sanktuarium.

2.            Stowarzyszenie Kobiet dla Starej Błotnicy oraz Wójt Gminy zapraszają dzisiaj na Błotnicki Przegląd Kapel i Zespołów Śpiewaczych. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00. Po Mszy na parkingu przy Urzędzie Gminy odbędzie się festyn, którego główną atrakcją będzie występ 6 kapel ludowych i 9 zespołów śpiewaczych.

3.            Dzisiaj Ochotnicza Straż Pożarna z Kadłubskiej Woli obchodzi 50-lecie. Msza św. polowa w intencji strażaków i mieszkańców Kadłubskiej Woli - żywych jak i zmarłych - o godz. 14.00.

4.            Proboszcz Parafii oraz Wójt Gminy zapraszają na pielgrzymkę rowerową ze Starej Błotnicy na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 8-11 lipca. Termin zgłaszania uczestników upływa 22 czerwca. Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy.

5.            W czwartek 25 czerwca w Starej Błotnicy będzie nocować Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. Prosimy parafian o przyjęcie pielgrzymów na nocleg i ugoszczenie. Ci, którzy nie mogą ugościć pielgrzymów u siebie mogą wspomóc kuchnię klasztorną produktami żywnościowymi i ofiarami, abyśmy mogli przygotować dla pielgrzymów posiłek. Przybycie pielgrzymki przewidziane jest o godz. 19.00.

6.            W piątek 26 czerwca o godz. 9.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież oraz ich rodziców i nauczycieli.

7.            W sobotę 27 czerwca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Osowa Państwa: Dygant (nr domu 20),  Boczek lub Szewczyk (nr domu 21) i Jesionek (nr domu 22a).

8.           Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Sebastian Białkowski – kawaler lat 24, zamieszkały w Starym Kobylniku parafia tutejsza i Martyna Smolaga – panna lat 24, zamieszkała w miejscowości Stary Kadłub w parafii tutejszej: zapowiedź druga.

2)        Jarosław Malinowski – kawaler lat 31, zamieszkały w Starym Sopocie parafia tutejsza i Agnieszka Białkowska – panna lat 27, zamieszkała w miejscowości Dąbrówka Podłężna w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Dąbrówce Nagórnej: zapowiedź druga.

3)        Paweł Urbaniak – kawaler lat 22, zamieszkały w Zakrzewskiej Woli parafia Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie i Klaudia Bień – panna lat 18, zamieszkała Starym Osowie parafia tutejsza: zapowiedź pierwsza.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić się do kancelarii parafialnej.

9.            Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

10.       W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

1)        śp. Juliannę Sobień z Wyręby – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 7 intencji od uczestników pogrzebu i jedna od Zakładu Pogrzebowego Pana Komorowskiego. 

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.