OGŁOSZENIA PARAFIALNE

13 Niedziela Zwykła

28.06.2015 r.

1.            Bóg zapłać wszystkim parafianom, którzy w czwartek przyjęli do swoich domów i ugościli pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki w Intencji Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. Dziękujemy Panu Wójtowi i Pani Dyrektor za udostępnienie pielgrzymom budynku naszej szkoły. Bóg zapłać za produkty żywnościowe i ofiary złożone do kuchni klasztornej na posiłek dla pielgrzymów.

2.            Jutro przeżywamy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 17.00. Taca przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3.            We wtorek ostatni dzień miesiąca czerwca. O godz. 16.30 uroczyste zakończenie nabożeństw czerwcowych, a Mszę św. o godz. 17.00 odprawimy w intencji wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców naszego klasztoru i sanktuarium.   

4.           W tym tygodniu przypadają Pierwsze: Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca.  Od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

5.           Odwiedziny chorych w wakacje będą w dniach 6,7 i 8 lipca oraz 12,13 i 14 sierpnia. Ponadto wszyscy chorzy biorą udział w Rejonowym Dniu Chorych w Starej Błotnicy w dniu 22 sierpnia. Dokładna rozpiska znajduje się w gablocie przed kościołem, a także wszyscy chorzy zostali o zmianie terminu powiadomieni osobiście.

6.            Proboszcz Parafii oraz Wójt Gminy zapraszają na pielgrzymkę rowerową ze Starej Błotnicy na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 8-11 lipca. Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy.

7.            W sklepiku można nabyć kalendarze na 2016r.

8.            Przypominamy wszystkim, że wakacje i urlopy nie zwalniają nas od udziału w niedzielnej Mszy św. Pomimo upałów staramy się też ubierać godnie, jak przystoi kościołowi. 

9.            W sobotę 4 lipca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Osowa Państwa: Bień (nr domu 23),  Bień (nr domu 26) i Bojanowicz lub Górka (nr domu 27).

10.      Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Paweł Urbaniak – kawaler lat 22, zamieszkały w Zakrzewskiej Woli, parafia Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie i Klaudia Bień – panna lat 18, zamieszkała w Starym Osowie parafia tutejsza: zapowiedź druga.

 

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić się do kancelarii parafialnej.

11.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.