OGŁOSZENIA PARAFIALNE

14 Niedziela Zwykła

5.07.2015 r.

1.            Dzisiaj Ochotnicza Straż Pożarna ze Starej Błotnicy obchodzi 100-lecie swego istnienia. Msza św. w intencji strażaków i ich rodzin - żywych jak i zmarłych - o godz. 12.00. Po Mszy św. uroczystości jubileuszowe odbędą się przed remizą strażacką.

2.            Ojciec Generał Zakonu Paulinów przeniósł O. Leszka Wójcika do klasztoru w Wielgomłynach, a w jego miejsce przysyła do nas O. Andrzeja Błasika. Na Mszy św. o godz. 10.00 podziękujemy O. Leszkowi za jego dziewięcioletnią posługę w naszej parafii.

3.            Jutro, we wtorek i w środę odwiedzimy chorych w domach z posługą sakramentalną.

4.            W poniedziałek będziemy gościć u nas rowerową pielgrzymkę z Chełma do Częstochowy.    

5.            W środę natomiast  po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszy rowerowa pielgrzymka ze Starej Błotnicy na Jasną Górę organizowana przez Pana Wójta naszej Gminy. W pielgrzymce tej weźmie udział także O. Sebastian.

6.            Najbliższy dzień skupienia dla narzeczonych odbędzie się 11 września o godz. 10.00. Szczegółowe informacje można znaleźć w gablocie przed kościołem.

7.            W sklepiku można nabyć kalendarze na 2016r.

8.            Mieszkańcy Jakubowa złożyli ofiarę 850 zł na ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci. Bóg zapłać. Prosimy pozostałe wioski o zbiórkę ofiar na ten cel.

9.            W sobotę 11 lipca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Osowa Państwa: Marciszewski lub Korgul (nr domu 28),  Zygarski (nr domu 29) i Mastalerz (nr domu 30). Prosimy rodziny, które nie mogą w danym dniu przybyć do sprzątania kościoła, aby zamieniły się z innymi lub przysłali kogoś w zastępstwie.

10.      Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Marcin Stanisław Szwed – kawaler lat 28, zamieszkały w parafii Świętej Trójcy w Białobrzegach i Anna Starosta – panna lat 26, zamieszkała w Czyżówce, parafia tutejsza: zapowiedź pierwsza.

2)        Tomasz Zych – kawaler lat 24, zamieszkały w Rykach, parafia tutejsza i Adrianna Katarzyna Wrzesień – panna lat 24, zamieszkała w Zaborowie parafia Św. Wojciecha w Lewiczynie: zapowiedź pierwsza.

3)        Jakub Mikołaj Skrzydło – kawaler lat 34, zamieszkały we Wrocławiu  parafia Św. Mikołaja i Aneta Sobień – panna lat 30, zamieszkała w Starym Kiełbowie, parafia tutejsza: zapowiedź pierwsza.

 

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić się do kancelarii parafialnej.

11.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i  jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.