OGŁOSZENIA PARAFIALNE

15 Niedziela Zwykła

 

12.07.2015 r.

 

1.            Wczoraj dotarła na Jasną Górę rowerowa pielgrzymka ze Starej Błotnicy organizowana przez Pana Wójta naszej Gminy. W pielgrzymce tej wzięło udział 145 wiernych. W drogę powrotną wybrało się na rowerach 25 osób. Zdjęcia z pielgrzymki możemy zobaczyć na stronie internetowej naszej parafii.

2.            W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na prace remontowo - budowlane w naszym Sanktuarium.

3.            Bóg zapłać chorym odwiedzanym z posługą sakramentalna w domach za ofiary na kościół i dary do kuchni klasztornej.

4.            Trwają wakacje i urlopy. Pamiętajmy o codziennym pacierzu i niedzielnej mszy św.

5.            O. Sebastian zachęca ministrantów i lektorów, aby podczas wakacji nie tylko nie zapominali o niedzielnej Mszy św., ale podejmowali służbę przy ołtarzu także w dni powszednie.

6.            W sklepiku można nabyć kalendarze na 2016r.

7.            W sobotę 18 lipca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Osowa Państwa: Zygarski (nr domu 31),  Petrzak (nr domu 34) i Kacprzyk (nr domu 35). Prosimy rodziny, które nie mogą w danym dniu przybyć do sprzątania kościoła, aby zamieniły się z innymi lub przysłali kogoś w zastępstwie.

 

 

 

8.           Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Marcin Stanisław Szwed – kawaler lat 28, zamieszkały w parafii Świętej Trójcy w Białobrzegach i Anna Starosta – panna lat 26, zamieszkała w Czyżówce, parafia tutejsza: zapowiedź druga.

2)        Tomasz Zych – kawaler lat 24, zamieszkały w Rykach, parafia tutejsza i Adrianna Katarzyna Wrzesień – panna lat 24, zamieszkała w Zaborowie parafia Św. Wojciecha w Lewiczynie: zapowiedź druga.

3)        Jakub Mikołaj Skrzydło – kawaler lat 34, zamieszkały we Wrocławiu  parafia Św. Mikołaja i Aneta Sobień – panna lat 30, zamieszkała w Starym Kiełbowie, parafia tutejsza: zapowiedź druga.

4)        Rafał Tkaczyk – kawaler lat 34, zamieszkały we Kobylniku  parafia tutejsza i Katarzyna Witkowska – panna lat 29, zamieszkała w parafii św. Jana Chrzciciela w Stromcu: zapowiedź pierwsza.

 

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić się do kancelarii parafialnej.

9.            Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i  jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.