OGŁOSZENIA PARAFIALNE

18 Niedziela Zwykła

2.08.2015 r.

1.            Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.00.

2.            Rozpoczęliśmy sierpień – miesiąc pielgrzymowania do Częstochowy, a jednocześnie miesiąc abstynencji. Zachęcamy parafian do włączenia się zarówno w pielgrzymowanie jak i powstrzymanie się od spożywania napojów alkoholowych.

3.            W czwartek święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu 6 sierpnia wyrusza z Radomia 37 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegółowe informację są w gablocie przed kościołem. Wierni, którzy z różnych względów nie mogą wziąć udział w pieszej pielgrzymce zachęcamy do duchowego pielgrzymowania. Zapisy na duchową pielgrzymkę po Mszy św. w kruchcie kościoła.

4.            W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek Miesiąca. Od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego   Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. Odwiedziny chorych w domach będą przed odpustem 15 sierpnia.

5.            W Przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

 

 

 

 

6.           Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Daniel Jacek Maciesza – kawaler lat 28, zamieszkały w Dąbrówce Nagórnej w  parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Dąbrówce Nagórnej i Sylwia Szymańska – panna lat 26, zamieszkała w Kadłubskiej Woli parafia tutejsza: zapowiedź pierwsza.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić się do kancelarii parafialnej

7.            W sobotę 8 sierpnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kadłuba Państwa: Białkowski (nr domu 6),  Szymański (nr domu 7a) i Szymański (nr domu 7).

8.            Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i  jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

9.            W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

1)        śp. Jana Jurczaka ze Starego Sopotu – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 19 intencji od uczestników pogrzebu i jedna od Zakładu Pogrzebowego Pana Komorowskiego. 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.