OGŁOSZENIA PARAFIALNE

19 Niedziela Zwykła

9.08.2015 r.

1.            Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

2.            Zachęcamy wszystkich wiernych do duchowej łączności z pielgrzymami, którzy ze wszystkich zakątków Polski podążają pieszo na Jasną Górę. Do codziennego trudu ciężkiej pracy przy żniwach, w sadach i w tunelach dołączmy modlitwę i umartwienie powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych.

3.            W sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – odpust w naszym sanktuarium. Zapraszamy wszystkich parafian i pielgrzymów do udziału w Sumie odpustowej o godz. 12.00, której będzie przewodniczył Opat Cystersów z Wąchocka O. Eugeniusz Augustyn . Niech nie zabraknie ministrantów, asysty, dziewczynek sypiących kwiaty, niosących baldachim i naszych strażaków.

4.            W Uroczystość Wniebowzięcia NMP przynosimy do poświęcenia zioła i kwiaty.

5.            W związku z odpustem, prosimy mieszkańców Siemiradza o pomoc w przygotowaniu tej uroczystości, o produkty żywnościowe.

6.            Przed odpustem parafialnym przypominamy o zrobieniu porządków na grobach naszych bliskich zmarłych.

7.            W tym tygodniu w środę, w czwartek i w piątek odwiedziny chorych w domach.

8.            Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace remontowo budowlane prowadzone w naszym sanktuarium.

9.            Bóg zapłać mieszkańcom Mokrosęka za ofiarę 1100 zł. na ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci.

10.       Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Daniel Jacek Maciesza – kawaler lat 28, zamieszkały w Dąbrówce Nagórnej w  parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Dąbrówce Nagórnej i Sylwia Szymańska – panna lat 26, zamieszkała w Kadłubskiej Woli, parafia tutejsza: zapowiedź druga.

2)        Łukasz Tomala – kawaler lat 27, zamieszkały w Warce w  parafii Matki Bożej Szkaplerznej i Lucyna Sałgut – panna lat 26, zamieszkała w Starym Kadłubie, parafia tutejsza: zapowiedź pierwsza.

3)        Michał Marek Witak – kawaler lat 28 zamieszkały w  parafii Św. Marii Magdaleny w Warszawie i Iwona Bystrzycka – panna lat 28, zamieszkała w Starym Kadłubie, parafia tutejsza: zapowiedź pierwsza.

4)        Marek Rek – kawaler lat 26 zamieszkały w Gracjanowie, w  parafii Św. Michała Archanioła w Goszczynie i Ewelina Kacprzak – panna lat 23, zamieszkała w Mokrosęku, parafia tutejsza: zapowiedź pierwsza.

 

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić się do kancelarii parafialnej

  

11.       W piątek 14 sierpnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kadłuba Państwa: Jędrzejewski (nr domu 75),  Kaszuba (nr domu 8) i Dabiński (nr domu 9).

12.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i  jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.