OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na 2 Niedzielę Bożego Narodzenia

4.01.2015 r.

 

1.           Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Sumie do Mszy św. o godz. 16.00.

2.           We wtorek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. jak w niedzielę. Na każdej Mszy poświęcenie kredy i kadzidła i wody. Kredą wypisujemy na drzwiach domów skróty imion Trzech Króli: K+M+B 2015 r. Woda święcona będzie nam potrzebna do pokropienia naszych mieszkań podczas kolędy. Taca tego dnia jest na misje.

3.           We wtorek przypada 22 rocznica sakry biskupiej Ks. Bpa Henryka Tomasika. W tym dniu szczególnie otaczamy naszego Pasterza modlitwą.

4.           W piątek 9 stycznia na mszy św. o godz. 17.00 rozpoczniemy Nowennę do Świętego Pawła  Pierwszego Pustelnika przed zewnętrzną Uroczystością ku czci Patrona naszego paulińskiego zakonu.

5.           Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego.

6.           W środę rozpoczynamy  kolędę.      Szczegółowy program i omówienie kolędy umieszczone są w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii w zakładce: ogłoszenia parafialne.

7.           Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej zaprasza młodych ludzi na spotkania przygotowujące do sakramentu małżeństwa. Kierujemy zaproszenie do wszystkich chcących się jak najlepiej przygotować do sakramentu małżeństwa, a szczególnie tych, którzy nie posiadają tzw. kursu przedmałżeńskiego.

Kurs obejmuje 10 spotkań. Rozpocznie się on 5 stycznia 2015 r. (poniedziałek), a zakończy dniem skupienia dla narzeczonych 28 lutego 2015 r. (sobota) w sanktuariach maryjnych. Spotkania będą odbywały się w siedzibie Specjalistycznej Poradni Rodzinnej w Radomiu, przy ul. Malczewskiego 1 (obok Księgarni św. Kazimierza) w poniedziałki o godzinie 18.00. Kurs nie zastępuje 3 spotkań z duszpasterzem bezpośrednio przed zawarciem małżeństwa, które powinny odbyć się w parafii ślubu. Zapisy na pierwszym spotkaniu. W trakcie kursu nie ma możliwości dopisania się do listy uczestników.

8.            W sobotę 10 stycznia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Kobylnika państwa: Jastrzębski, Grzelak, Spytek i Skrzek.

9.            Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i  jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

10.       W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności Śp. + Teresę Zaręba ze Starego Kadłuba. Z ofiar złożonych na pogrzebie     wyznaczono 17 intencji mszalnych oraz Śp. + Bronisławę Zych ze Starego Kiełbowa. Z ofiar złożonych na pogrzebie wyznaczono 16 intencji. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.