OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na 2 Niedzielę Wielkiego Postu

1.03.2015 r.

1.           Dzisiaj druga niedziela Wielkiego Postu. Zachęcamy wszystkich do modlitwy, postu i jałmużny. Praktykowanie pokuty zobowiązuje nas też do powstrzymania się od udziału w zabawach i dyskotekach. W piątki odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 16.30, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 12.00. Ponadto Gorzkie Żale śpiewamy przed pozostałymi mszami w kolejne niedziele Wielkiego Postu.

2.           Dzisiaj po mszach świętych nasi radni przeprowadzają zbiórkę do puszek na misje.

3.           Po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie Z Siostrami i Zelatorkami z Koła Żywego Różańca.

4.           Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godz. 16.00.

5.           W środę przypada Uroczystość św. Kazimierza Królewicza - konfratra Zakonu Paulinów i patrona naszej Diecezji Radomskiej.

6.           W tym tygodniu przypadają Pierwsze: Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca.  Od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

7.           W tym tygodniu także odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Z racji, że liczba chorych powiększyła się do 70 osób komunia chorych będzie w następujące dni:

Czwartek – Czyżówka, Mokrosęk, Sopot, Kobylnik i Siemiradz

Piątek – Stara Błotnica, Stary Kadłub, Wyręba i Kadłubska Wola

Sobota – Stary Kiełbów, Chruściechów, Jakubów i Osów.

 

8.           Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Łukasz Pankowski – kawaler lat 30, zamieszkały w Młodynie Górne parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bukównie  i Monika Maria Gniadek – panna lat 27, zamieszkała w Czyżówce parafia tutejsza: zapowiedź pierwsza. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

9.            W sobotę 7 marca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Kobylnika Państwa: Górka (nr domu 57),  Jurczak (nr domu 58) i Tkaczyk (nr domu 60) .

10.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

11.       W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności Śp. + Stanisławę Traczyk  z Kiełbowa Starego. Z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono  10 intencji. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.