OGŁOSZENIA PARAFIALNE

20 Niedziela Zwykła

16.08.2015 r.

1.            Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tace są przeznaczone na prace remontowo budowlane prowadzone w naszym sanktuarium.

2.            Witamy w naszej parafii O. Andrzeja Błasika. Został on przysłany przez Ojca Generała naszego zakonu do pracy duszpasterskiej i katechetycznej.

3.            Bóg zapłać wszystkim, którzy wczoraj uświetnili Sumę Odpustową: ministrantom, scholi, asyście, dziewczynkom sypiącym kwiatki, niosącym feretrony, chorągwie kościelne i baldachim, strażakom i chórowi. Dziękujemy mieszkańcom Siemiradza za ofiarę 500 zł. na Odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i wszystkim, którzy podzielili się z nami darami do kuchni klasztornej.

4.            Bóg zapłać chorym za ofiary podczas odwiedzania ich z posługą sakramentalną.

5.            Dzisiaj o godz. 11.00 odbędzie się koncert organowy ku czci św. Jana Pawła II.

6.            Jutro O. Jacek świętuje swoje imieniny. Polecamy O. Jacka Waszym modlitwom i życzliwości.  

7.            We wtorek 18 sierpnia przybędzie na nocleg pielgrzymka Warszawa Praga podążająca pieszo na Jasną Górę. Prosimy parafian o przyjęcie pielgrzymów pod swój dach, a także o ofiarowanie produktów żywnościowych, abyśmy mogli przygotować dla pielgrzymów posiłek.

8.            W piątek 21 sierpnia będziemy obchodzić 38 rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Jest to jednocześnie święto patronalne Stowarzyszenia „ Kobiety dla Starej Błotnicy”. Wszystkie Panie, ich rodziny i całą wspólnotę parafialną zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 17.00.

9.            W sobotę w naszym sanktuarium odbędzie się rejonowa pielgrzymka chorych. Nabożeństwo i Msza św. o godz. 10.00 z udziałem wszystkich chorych i osób starszych z całego regionu Jedlińsk. Po Mszy św. poczęstunek dla wszystkich chorych i osób starszych. Prosimy, aby w obsługę chorych zaangażowało Stowarzyszenie „Kobiety dla Starej Błotnicy”. Prosimy o użyczenie swojego czasu, samochodów, silnych dłoni, a przede wszystkim swoich serc, aby nie zabrakło chorych i osób starszych z naszej parafii.

10.       W przyszłą niedzielę odbędą się dożynki parafialno-gminne w Starej Błotnicy. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory o godz. 12.00. Po Mszy św. Pan Wójt zaprasza na festyn dożynkowy. W programie festynu między innymi: dzielenie się chlebem, występy gminnej orkiestry dętej, kapel i zespołów ludowych, występ Andrzeja Rosiewicza, program cyrkowy dla dzieci, pokaz sztucznych ogni i inne ciekawe atrakcje.

11.       Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Łukasz Tomala – kawaler lat 27, zamieszkały w Warce w  parafii Matki Bożej Szkaplerznej i Lucyna Sałgut – panna lat 26, zamieszkała w Starym Kadłubie, parafia tutejsza: zapowiedź druga.

2)        Michał Marek Witak – kawaler lat 28 zamieszkały w  parafii Św. Marii Magdaleny w Warszawie i Iwona Bystrzycka – panna lat 28, zamieszkała w Starym Kadłubie, parafia tutejsza: zapowiedź druga.

3)        Marek Rek – kawaler lat 26 zamieszkały w Gracjanowie, w  parafii Św. Michała Archanioła w Goszczynie i Ewelina Kacprzak – panna lat 23, zamieszkała w Mokrosęku, parafia tutejsza: zapowiedź druga.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić się do kancelarii parafialnej

12.       W piątek 21 sierpnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kadłuba Państwa: Zbiciak (nr domu 10),  Zbiciak (nr domu 11) i Królikowski (nr domu 12).

13.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i  jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.