OGŁOSZENIA PARAFIALNE

21 Niedziela Zwykła

23.08.2015 r.

1.            Dzisiaj dożynki gminno-parafialne. Msza św. dożynkowa o godz. 12.00. Pragniemy podziękować Bogu i Matce Najświętszej za tegoroczne zbiory na polach, w tunelach i w sadach.

2.            Bóg zapłać wszystkim, którzy ugościli pielgrzymów podążających pieszo z Warszawy na Jasną Górę. Dziękujemy także za produkty żywnościowe dla chorych i osób starszych podczas wczorajszej pielgrzymki do naszego Sanktuarium. W sposób szczególny pragniemy podziękować piekarni  Państwa Jaworskich z Jedlińska za ufundowanie bułek dla chorych. Bóg zapłać Paniom ze Stowarzyszenia „Kobiety dla Starej Błotnicy” za obsługiwanie pielgrzymów.

3.            Rozpoczynamy ostatni tydzień wakacji. Zachęcamy dzieci i młodzież, aby przystąpili do spowiedzi św. i z Bogiem w sercu rozpoczęli nowy rok szkolny. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św.

4.            W środę 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej – Odpust Jasnogórski. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 17.00.

5.            Mieszkańcy Starego Sopotu złożyli ofiarę 1100 zł na ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci. Bóg zapłać. Prosimy pozostałe wioski o zbiórkę ofiar na ten cel.

6.            Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Maciej Fijałkowski – kawaler lat 25, zamieszkały w Mokrosęku w  parafii tutejszej i Żaneta Kalbarczyk – panna lat 24, zamieszkała w Piasecznie w parafii Nawiedzenia NMP w Lisowie: zapowiedź pierwsza.

2)        Rafał Kazimierz Dąbrowski – kawaler lat 22 zamieszkały w  parafii Św. Teresy z Avila w Wyśmierzycach i Karolina Kacprzak – panna lat 20, zamieszkała w Mokrosęku, parafia tutejsza: zapowiedź pierwsza.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić się do kancelarii parafialnej

7.            W sobotę 29 sierpnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kadłuba Państwa: Filipczak (nr domu 13),  Kołtunowicz (nr domu 14) i Wasiak (nr domu 15).

8.            Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i  jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

9.            W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

1)        śp. Jana Jurczaka ze Starego Kadłuba – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 22 intencje od uczestników pogrzebu i jedna od Zakładu Pogrzebowego Pana Komorowskiego. 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.