OGŁOSZENIA PARAFIALNE

22 Niedziela Zwykła

30.08.2015 r.

1.            Kończą się wakacje dzieci i młodzieży. Dziękujemy Matce Bożej Błotnickiej, że dzieci i młodzież naszej parafii szczęśliwie wracają do szkoły. Przez cały tydzień była okazja do spowiedzi świętej. Jeśli ktoś jeszcze nie skorzystał z Sakramentu Pokuty niechaj pospieszy do konfesjonału dzisiaj, lub jutro, aby z Bogiem w sercu rozpocząć nowy rok szkolny.

2.            Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego we wtorek o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, a także nauczycieli i wychowawców, pracowników szkoły i wszystkich rodziców.

3.            W tym tygodniu przypadają Pierwsze: Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca.  Od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

4.           W tym tygodniu także odwiedziny chorych z posługą sakramentalną.

5.           W przyszłą niedzielę do naszego Sanktuarium przybywają piesze pielgrzymki z Gozdu na Sumę o godz. 12.00 i z Radomia na Mszę św. o godz. 16.00.

6.            W związku ze zbliżającym się odpustem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, prosimy mieszkańców Jakubowa o pomoc w przygotowaniu tej uroczystości, o produkty żywnościowe.

7.            O. Sebastian zaprasza chłopców, aby zapisali się na ministrantów. Zbiórki ministrantów w soboty o godz. 10.30. Zaprasza też dziewczynki do scholi parafialnej. Spotkania w soboty o godz. 14.00.

 

8.            Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Maciej Fijałkowski – kawaler lat 25, zamieszkały w Mokrosęku w  parafii tutejszej i Żaneta Kalbarczyk – panna lat 24, zamieszkała w Piasecznie w parafii Nawiedzenia NMP w Lisowie: zapowiedź druga.

2)        Rafał Kazimierz Dąbrowski – kawaler lat 22 zamieszkały w  parafii Św. Teresy z Avila w Wyśmierzycach i Karolina Kacprzak – panna lat 20, zamieszkała w Mokrosęku, parafia tutejsza: zapowiedź druga.

3)        Kamil Zalewski – kawaler lat 25 zamieszkały w Goździe Parafia św. Józefa i Wioleta Bojanowicz – panna lat 23, zamieszkała w Mokrosęku, parafia tutejsza: zapowiedź pierwsza.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić się do kancelarii parafialnej

9.            W sobotę 5 września na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kadłuba Państwa: Karpiński (nr domu 17),  Sęk (nr domu 29) i Woźniak (nr domu 72).

10.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i  jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.