OGŁOSZENIA PARAFIALNE

23 Niedziela Zwykła

6.09.2015 r.

 

1.           Dzisiaj do naszego Sanktuarium przybywają piesze pielgrzymki z Gozdu na Sumę o godz. 12.00 i z Radomia na Mszę św. o godz. 16.00.

2.           We wtorek odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Siewnej. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Na wszystkich mszach poświecenie ziarna siewnego. Na Sumę o godz. 12.00 zapraszamy szczególnie asystę, dziewczynki sypiące kwiatki, ministrantów i strażaków. Sumistą będzie Ks. Prałat Jan Andrzejewski – proboszcz parafii Świętej Trójcy w Kobyłce koło Warszawy, a urodzony w Bobrku w parafii  Stromiec.

3.           8 września będziemy obchodzić 15-lecie przybycia Paulinów do Starej Błotnicy. Jako wyraz wdzięczności za to wyróżnienie dla nas – Paulinów, postanowiliśmy ufundować dla parafii i Sanktuarium 5 nowych Maryjnych ornatów.

4.           Bóg zapłać chorym odwiedzanym z posługą sakramentalną za ofiary i dary do kuchni klasztornej.

5.           W sobotę 12 września o godz. 10.00 skupienie dla narzeczonych.

6.            W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 będzie poświęcenie tornistrów i artykułów szkolnych dzieci pierwszej klasy szkoły podstawowej.

7.            O. Sebastian zaprasza chłopców, aby zapisali się na ministrantów. Zbiórki ministrantów w soboty o godz. 10.30. Zaprasza też dziewczynki do scholi parafialnej. Spotkania w soboty o godz. 14.00.

8.            Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Kamil Zalewski – kawaler lat 25 zamieszkały w Goździe Parafia św. Józefa i Wioleta Bojanowicz – panna lat 23, zamieszkała w Mokrosęku, parafia tutejsza: zapowiedź druga.

2)        Paweł Budzik – kawaler lat 26 zamieszkały w Kadłubskiej Woli parafia tutejsza i  Urszula Komorowska - panna lat 21, zamieszkała w Czarny Ług, parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Bierwcach: zapowiedź pierwsza.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić się do kancelarii parafialnej

9.            W poniedziałek 7 września na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kadłuba Państwa: Sobieraj (nr domu 20),  Karasek (nr domu 21) i Karasek (nr domu 22). W piątek 11 września na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kadłuba Państwa: Zygraski (nr domu 23),  Sałgut (nr domu 25) i Boczek (nr domu 26).

10.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i  jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.