OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24 Niedziela Zwykła

13.09.2015 r.

 

1.           Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia odpustu parafialnego Narodzenia NMP: asyście, ministrantom, niosącym feretrony, chorągwie i baldachim, pani organistce, chórowi i paniom w kuchni. Bóg zapłać mieszkańcom Jakubowa za ofiarę 400 zł. i tym wszystkim, którzy przynieśli dary do kuchni klasztornej. Dziękujemy także za życzenia dla nas Paulinów z okazji 15-lecia naszej posługi w Starej Błotnicy.

2.           Jutro Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

3.           We wtorek 15 września przypada Święto Matki Bożej Bolesnej.

4.           W czwartek 17 września w 76 rocznicę napadu Związku Radzieckiego na Polskę pamiętajmy o wszystkich pomordowanych  w czasie wojny jak i potem przez całe lata komunistycznego zniewolenia.

5.           W piątek w Święto Św. Stanisława Kostki – Patrona młodzieży zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. o godz. 17.00. Po Mszy spotkanie przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania oraz ich rodziców.

6.           W piątek 17 września przypada także 88 rocznica śmierci Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej, której proces beatyfikacyjny prowadzi Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek od Cierpiących oraz nasza Diecezja.  

7.            Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace remontowo budowlane prowadzone w naszym sanktuarium.

8.            Jak co roku w sobotę 3 października udamy się autokarem z pielgrzymką różańcową do Sanktuarium w Wysokim Kole. Zapisy u O. Andrzeja lub w zakrystii.

9.            Zbiórka ministrantów w soboty o godz. 10.30 i scholi parafialnej o godz. 14.00.

10.       Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Paweł Budzik – kawaler lat 26 zamieszkały w Kadłubskiej Woli parafia tutejsza i  Urszula Komorowska - panna lat 21, zamieszkała w Czarny Ług, parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Bierwcach: zapowiedź druga.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

11.       W sobotę 19 września na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kadłuba Państwa: Zarychta (nr domu 74),  Sikorski (nr domu 27) i Błaszczyk (nr domu 28).

12.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i  jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.