OGŁOSZENIA PARAFIALNE

26 Niedziela Zwykła

27.09.2015 r.

1.           We wtorek przypada Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. Na Mszy św. o godz. 17.00 będzie można otrzymać sól egzorcyzmowaną. Należy ona do sakramentaliów. Posypuję się nią miejsca, czy dodaje do potraw w przypadku podejrzenia działania złego ducha w tych miejscach lub na te osoby. Kapłan modli się nad solą : „Niech wszystkim, którzy jej użyją, przyniesie zdrowie duszy i ciała, a cokolwiek się dotknie lub będzie nią posypane, będzie uwolnione od wszelkiej nieczystości i napaści złego ducha”.

2.           W środę o godz. 17.00 Msza św. w intencji ofiarodawców i dobrodziejów naszego klasztoru i sanktuarium.

3.           W tym tygodniu przypadają Pierwsze: Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca.  Od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

4.           W czwartek, w piątek i w sobotę odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną.

5.           W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16.30, a w niedziele o godz. 15.30. Zapraszamy wszystkich do odmawiania różańca, a szczególnie dzieci i młodzież. Jeśli ktoś z dorosłych nie może codziennie uczestniczyć w nabożeństwie październikowym, to przynajmniej niechaj raz przybędzie z całą rodziną do kościoła na to nabożeństwo.  Zachęcamy też do odmówienia choćby jednego dziesiątka dziennie  w swoich domach.

6.            W sobotę 3 października udamy się autokarem z pielgrzymką różańcową do Sanktuarium w Wysokim Kole. Zapisy u O. Andrzeja lub w zakrystii.

7.           W przyszłą niedziele 4 października po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.00.

8.           W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 spotkanie w kościele wszystkich Kół Żywego Różańca i o godz. 15.30 wspólny różaniec.  

9.            Zbiórka ministrantów w soboty o godz. 10.30 i scholi o godz. 14.00.

10.       O. Jacek i Pani Danuta zapraszają chętnych do chóru parafialnego. Próby chóru w środy o godz. 19.00.

11.       Zbliża się nowy sezon grzewczy, a wiele wiosek zalega z ofiarami na ogrzewanie za poprzedni rok. Prosimy wiernych z tych wiosek o dokonanie jak najszybciej zbiórek ofiar na ogrzewanie i wywóz śmieci.

12.       Bóg zapłać za dzielenie się z nami warzywami owocami i innymi produktami do kuchni klasztornej.

13.       W sobotę 3 października na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kadłuba Państwa: Jurczak (nr domu 36),  Kaszuba (nr domu 31) i Pałczyńska (nr domu 30).

14.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i  jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

15.       W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

1)        śp. Feliksę Jarosińską ze Starego Sopotu – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 11 intencji od uczestników pogrzebu i jedna od Zakładu Pogrzebowego Pana Komorowskiego. 

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.