OGŁOSZENIA PARAFIALNE

27 Niedziela Zwykła

4.10.2015 r.

 

1.           Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.00.

2.           O godz. 12.00 Msza św. w intencji mieszkańców Jakubowa.

3.           O godz. 15.00 spotkanie w kościele wszystkich członkiń Kół Żywego Różańca i o godz. 15.30 wspólny różaniec.

4.           W środę przypada święto Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Na Mszy św. o godz. 17.00 uroczyste wręczenie różańca dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii św. Po Mszy spotkanie z rodzicami tych dzieci.

5.           W przyszłą niedzielę Dzień Papieski. Po każdej Mszy zbiórka do puszek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia.

6.           Bóg zapłać za ofiary na kościół i na paliwo oraz za dary do kuchni od chorych, których O. Jarosław odwiedził z posługą sakramentalną w domach.

7.           Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16.30, a w niedziele o godz. 15.30. Zapraszamy wszystkich do odmawiania różańca, a szczególnie dzieci i młodzież. Jeśli ktoś z dorosłych nie może codziennie uczestniczyć w nabożeństwie październikowym, to przynajmniej niechaj raz przybędzie z całą rodziną do kościoła na to nabożeństwo.  Zachęcamy też do odmówienia choćby jednego dziesiątka dziennie  w swoich domach.

8.           Przed kościołem ministranci i schola sprzedają znicze. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na ministrantów i scholę.

9.           Na stolikach pod chórem wyłożone są  kartki na wypominki listopadowe i roczne.

10.      Od przyszłej niedzieli można już zamawiać msze św. na 2016 rok.

11.       Zbiórka ministrantów w soboty o godz. 10.30 i scholi o godz. 14.00.

12.       Próby chóru parafialnego w środy o godz. 19.00.

13.       Bóg zapłać mieszkańcom Chruściechowa za ofiarę 820 zł., mieszkańcom Starego Kadłuba 1360 zł. i Starej Błotnicy (od p. Starosty do Kadłuba) za ofiarę 750 zł. na ogrzewanie i wywóz śmieci.

14.       Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Rafał Grzegorczyk – kawaler lat 22 zamieszkały w Starej Błotnicy, parafia tutejsza i  Justyna Towarek - panna lat 18, zamieszkała w miejscowości Rajec Poduchowny, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Radomiu: zapowiedź pierwsza.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

15.       W sobotę 10 października na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kadłuba Państwa: Gniadek (nr domu 38),  Klimek (nr domu 44a) i Zygarski (nr domu 40).

16.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i  jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

17.       W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

1)        śp. Jadwigę Arkuszewską pochodzącą z dziedziców Chruściechowa – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 10 intencji od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.