OGŁOSZENIA PARAFIALNE

28 Niedziela Zwykła

11.10.2015 r.

 

1.           Dzisiaj jest Dzień Papieski. Po każdej Mszy młodzież zbiera ofiary do puszek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia.

2.           W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca ofiary będą przeznaczone na prace remontowo budowlane w naszym sanktuarium.

3.           W przyszłą niedzielę na Sumie o godz. 12.00  będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże dla Zarządu i pracowników Banku Spółdzielczego Rzemiosła. Po Mszy udamy się do banku, aby dokonać otwarcia i poświęcenia nowego budynku. Zarząd i pracownicy banku serdecznie zapraszają wszystkich na tę uroczystość.  

4.           Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16.30, a w niedziele o godz. 15.30. Zapraszamy wszystkich do odmawiania różańca, a szczególnie dzieci i młodzież.

5.           Przed kościołem ministranci i schola sprzedają znicze. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na ministrantów i scholę.

6.           Na ławkach wyłożone są  kartki na wypominki listopadowe i roczne.

7.           Od dzisiaj można już zamawiać w zakrystii msze św. na 2016 rok. Prosimy tych wszystkich, którzy mają jakiekolwiek jubileusze, osiemnaste urodziny czy rocznice  śmierci swoich bliskich, aby jako pierwsi zarezerwowali sobie terminy mszy świętych. Jeśli ktoś ma więcej terminów  niechaj stara się zamówić msze w kancelarii w godzinach urzędowania.

8.            Zbiórka ministrantów w soboty o godz. 10.30 i scholi o godz. 14.00.

9.            Próby chóru parafialnego w środy o godz. 18.00.

10.       Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Rafał Grzegorczyk – kawaler lat 22 zamieszkały w Starej Błotnicy, parafia tutejsza i  Justyna Towarek - panna lat 18, zamieszkała w miejscowości Rajec Poduchowny, parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Radomiu: zapowiedź druga.

2)        Paweł Karol Sułecki – kawaler lat 29 zamieszkały w miejscowości Grzmiąca, parafia św. Teresy z Avila w Wyśmierzycach i  Justyna Kwiatkowska - panna lat 25, zamieszkała w Czyżówce, parafia tutejsza: zapowiedź pierwsza.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

11.       W sobotę 17 października na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kadłuba Państwa: Kozdrach (nr domu 41),  Wieczorek (nr domu 43a) i Jurczak (nr domu 43).

12.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i  jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

13.       W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

1)        śp. Zofię Gruszczyńską z Kadłubskiej Woli – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 7 intencji od uczestników pogrzebu i jedna od Zakładu Pogrzebowego P. Komorowskiego. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.