OGŁOSZENIA PARAFIALNE

29 Niedziela Zwykła

18.10.2015 r.

 

1.           Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Ofiary z tacy są przeznaczone na prace remontowo budowlane w naszym sanktuarium. Bóg zapłać wszystkim naszym Dobroczyńcom.

2.           Dzisiaj na Sumie o godz. 12.00  będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże dla Zarządu i pracowników Banku Spółdzielczego Rzemiosła. Po Mszy udamy się do banku, aby dokonać otwarcia i poświęcenia nowego budynku. Zarząd i pracownicy banku serdecznie zapraszają wszystkich na tę uroczystość.

3.           W środę podczas Różańca będzie też Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Zapraszamy na Nowennę wszystkich parafian a w szczególności mieszkańców Starego Sopotu.

4.           W czwartek przypada święto św. Jana Pawła II. Nasza szkoła ma swoje patronalne święto. Msza św. z udziałem dzieci, młodzieży, nauczycieli, pracowników szkoły i przedstawicieli Gminy o godz. 10.00.

5.           O. Andrzej zaprasza wszystkie Koła Żywego Różańca naszej parafii  w czwartek na godz. 16.30 na ogólnopolską modlitwę różańcową. W tym dniu cała rodzina różańcowa w Polsce gromadzi się w swoich kościołach parafialnych na Różańcu.

6.           Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 16.30, a w niedziele o godz. 15.30. Zapraszamy wszystkich do odmawiania różańca, a szczególnie dzieci i młodzież.

7.           W nocy z soboty 24 października na niedzielę 25 października cofamy zegarki o godzinę do tyłu przechodząc w ten sposób na czas zimowy.

8.           W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 zebranie Rady Parafialnej w nowej sali duszpasterskiej.

9.           W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na misje.

10.      Przed kościołem ministranci i schola sprzedają znicze. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na ministrantów i scholę.

11.      Na ławkach wyłożone są  kartki na wypominki. Prosimy zaznaczyć, czy to są wypominki listopadowe czy roczne, z jakiej miejscowości i o której godzinie roczne mają być czytane: 9.40 czy 11.40.

12.      W zakrystii można zamawiać msze św. na 2016 rok. Prosimy tych wszystkich, którzy mają jakiekolwiek jubileusze, osiemnaste urodziny czy rocznice  śmierci swoich bliskich, aby jako pierwsi zarezerwowali sobie terminy mszy świętych. Jeśli ktoś ma więcej terminów  niechaj stara się zamówić msze w kancelarii w godzinach urzędowania.

13.       Zbiórka ministrantów w soboty o godz. 10.30 i scholi o godz. 14.00.

14.       Próby chóru parafialnego w środy o godz. 18.00.

15.       Bóg zapłać mieszkańcom Wólki Pierzchnieńskiej za ofiarę 240 zł na ogrzewanie kościoła za ubiegły sezon grzewczy i wywóz śmieci.

16.       Dziękujemy także wszystkim, którzy dzielą się z nami owocami, warzywami i innymi produktami do kuchni klasztornej. W sposób szczególny składamy Bóg zapłać za stałe dostawy jajek - Państwu Kołtunowicz ze Starego Sopotu oraz pomidorów i ogórków - Państwu Wąsik z Mokrosęku.

17.       Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

1)        Paweł Karol Sułecki – kawaler lat 29 zamieszkały w miejscowości Grzmiąca, parafia św. Teresy z Avila w Wyśmierzycach i  Justyna Kwiatkowska - panna lat 25, zamieszkała w Czyżówce, parafia tutejsza: zapowiedź druga.

Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

18.       W sobotę 24 października na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Starego Kadłuba Państwa: Aderek (nr domu 53),  Filipczak (nr domu 52) i Korneta (nr domu 50).

19.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i  jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.