OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na 3 Niedzielę Zwykłą

25.01.2015 r.

 

1.           W poprzednią niedzielę Ksiądz Biskup Nominat Piotr Turzyński niespodziewanie nawiedził nasze Sanktuarium Matki Bożej Błotnickiej, aby podziękować Maryi za wybór jego na biskupa pomocniczego Diecezji Radomskiej. Ksiądz Biskup odprawił Sumę o godz. 12.00 i wygłosił Słowo Boże. Po Mszy św. modlił się na cmentarzu na grobach swoich dziadków. U nich w Starym Sopocie spędzał wakacje, gdy był dzieckiem i młodym człowiekiem. Odwiedzał ich często w niedziele posługując tutaj  przy ołtarzu jako ministrant. Relacja i zdjęcia z tego wydarzenia ukazały się w różnych czasopismach. Można je nadal oglądać na stronie internetowej naszej parafii w zakładce „galeria” oraz na stronie internetowej Diecezji Radomskiej. Za tydzień będziemy mogli o tym przeczytać w „Gościu Niedzielnym”.

2.           Dzisiaj ofiary ze Mszy św. o godz. 10.00 będą przeznaczone na potrzeby ministrantów i scholi z naszej parafii.

3.           W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie opłatkowe dla Rady Parfialnej.

4.           Trwają ferie zimowe. Przypominamy dzieciom i młodzieży o obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św. A ministrantów zachęcamy do podjęcia posługiwania przy ołtarzu także w dni powszednie.

5.            W sobotę 31 stycznia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Kobylnika państwa: Frączek (nr domu 71), Górka (nr domu 70) i Wiatrak (nr domu 33).

6.            Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

7.            W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Marię Gałkowską z Osowa – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 10 intencji oraz śp. Jana Łęckiego z Chruściechowa – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono  5 intencji.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.