OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Wszystkich Świętych

 

1.11.2015 r.

 

1.           Dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Po Mszy św. O godz. 12.00 procesja żałobna na cmentarz parafialny. Tam modlitwy za zmarłych i poświęcenie grobów. Po procesji  możliwość poświecenia nowych nagrobków. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie takich nagrobków do poświęcenia.

2.           Jutro Dzień Zaduszny. Msze św. O godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 17.00. Po Mszy o godz. 10.00 procesja żałobna po kościele z wypominkami.

3.           Od dzisiaj do 9 listopada o godz. 17.00 (w niedzielę o godz. 16.00) Msza św. Oktawalna w intencji zmarłych. Ich imiona będziemy odczytywać i modlić się za nich na różańcu przed Mszą św.

4.           Do 8 listopada możemy codziennie zdobyć odpust zupełny i ofiarować za zmarłych przez nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

5.           Nadal w zakrystii i na cmentarzu przyjmujemy na wypominki. Prosimy zaznaczyć, czy to są wypominki listopadowe, czy roczne, z jakiej miejscowości i o której godzinie roczne mają być czytane: 9.40 czy 11.40. Wypominki roczne zostaną wywieszone w gablocie przed kościołem i ukarzą się na stronie internetowej parafii w zakładce „Intencje mszalne”. Prosimy o zgłaszanie wszelkich nieścisłości i błędów.

6.           Przed kościołem i przy bramach cmentarza ministranci i schola sprzedają znicze. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na ministrantów i scholę.

7.           Na cmentarzu parafialnym zostały oznaczone drzewa do usunięcia. Drzewa te zagrażają nagrobkom i sprawiają dużo kłopotu w utrzymaniu porządku. Wszystkich opiekunów grobów w zasięgu tych drzew prosimy o kontakt z Panem Komorowskim (tel. podany na kartkach umieszczonych na drzewach). 

8.           Na stronie internetowej parafii można wpisywać prośby i podziękowania do Matki Bożej Pocieszenia. Prośby te odczytujemy i omadlamy na nowennie 21 każdego miesiąca o godz. 16.30.

9.            Na stronie internetowej znajdziemy też opracowania historyczne o Sanktuarium (między innymi praca licencjacka Jolanty Jurczak „Atrakcyjność Starej Błotnicy jako miejsca kultu maryjnego”).

10.      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 i możliwość spowiedzi świętej. W czwartek, w piątek i w sobotę odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną.

11.      W przyszłą niedzielę po mszach przed kościołem zbiórka do puszek na Kościół w Potrzebie. Prosimy radnych o przeprowadzenie zbiórki.

12.      W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 przedstawienie w wykonaniu dzieci naszej parafii pt. „Drewniana miska”.

13.      W zakrystii można zamawiać msze św. na 2016 rok.

14.       Zbiórka ministrantów w soboty o godz. 10.30 i scholi o godz. 14.00.

15.       Próby chóru parafialnego w środy o godz. 18.00.

16.       W sobotę 7 listopada na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Wyręby Państwa: Sobień, Radomski (nr domu 56),  Kaszuba (nr domu 79) i Smolaga (nr domu 60). Bóg zapłać tym wszystkim, którzy nie mogąc włączyć się w sprzątanie kościoła przysyłają kogoś w zastępstwie lub składają ofiarę. W gablocie można zapoznać się z kolejnymi terminami sprzątania kościoła.

17.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i  jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.