OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIII Niedziela Zwykła

 

15.11.2015 r.

 

1.           Dzisiaj jest trzecia niedziela miesiąca. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na prace remontowo budowlane prowadzone w naszym sanktuarium. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom. Za tydzień ofiary na tace będą przeznaczone na Seminarium Duchowne.

2.           W czwartek do Klasztoru Zakonu Paulinów w Starej Błotnicy przybywa Obraz Matki Bożej Częstochowskiej ofiarowany męskim zakonom 50 lat temu przez Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Od naszego klasztoru Maryja rozpocznie nawiedzanie męskich klasztorów w Diecezji Radomskiej. Stąd do naszego Sanktuarium przybędą zakonnicy z całej diecezji, a Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Bp Henryk Tomasik. Na tę uroczystość o godz. 15.00 pragniemy zaprosić także wszystkich naszych parafian: dzieci, młodzież i starszych.

3.           W piątek w naszym sanktuarium odbędzie się uroczysty Apel Jasnogórski młodych z racji przygotowań do Światowego Dnia Młodzieży w przyszłym roku w Krakowie. Nabożeństwo rozpocznie się konferencją i możliwością spowiedzi św. o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich młodych ludzi, a obowiązkowo kandydatów do bierzmowania. Razem z nami będzie się modlił nasz Ksiądz Biskup.

4.           W sobotę o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Zapraszamy wszystkich parafian a w szczególności mieszkańców Kobylnika.

5.           W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to jednocześnie dzień patronalny Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Na Mszę św. o godz. 10.00 przybędą członkowie Akcji Katolickiej i KSMu z naszej diecezji. Mszy św. będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Ordynariusz.

6.           Wypominki roczne są wywieszone w gablocie przed kościołem i znajdują się na stronie internetowej parafii w zakładce „intencje mszalne”. Prosimy o sprawdzenie, czy nie brakuje tam imion waszych bliskich zmarłych i czy nie ma jakichś błędów. Wszelkie nieścisłości prosimy zgłaszać w zakrystii lub przez internet.

7.           W zakrystii można zamawiać msze św. na 2016 rok.

8.            Zbiórka ministrantów w tym tygodniu w środę o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 10.30, scholi w sobotę o godz. 14.00.

9.            Próby chóru parafialnego w środy o godz. 18.00.

10.       Bóg zapłać mieszkańcom Starego Kiełbowa za ofiarę 650 zł i Czyżówki za ofiarę 1030 zł na ogrzewanie kościoła za ubiegły sezon grzewczy i wywóz śmieci.

11.       W sobotę 21 listopada na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Kadłubskiej Woli Państwa: Zarychta (nr domu 8),  Tulikowski (nr domu 8) i Starosta (nr domu 10).

12.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.