OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXXIV Niedziela Zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

22.11.2015 r.

1.           Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy św. o godz. 10.00 pielgrzymka Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z Diecezji Radomskiej. Pielgrzymce przewodniczy Pasterz naszej Diecezji Ks. Bp Henryk Tomasik.

2.           Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu.

3.           Bóg zapłać wszystkim wiernym którzy w czwartek razem z nami paulinami i z zakonnikami z Diecezji Radomskiej witali Matkę Boską Częstochowską, która nawiedziła swoje Sanktuarium i nasz pauliński klasztor w Obrazie Nawiedzenia.

4.           W piątek w naszym sanktuarium odbył się uroczysty Apel Jasnogórski młodych z racji przygotowań do Światowego Dnia Młodzieży w przyszłym roku w Krakowie. W modlitwie tej wzięło udział ponad 400 młodych ludzi, 20 kapłanów i  nasz Ksiądz Biskup.

5.           W piątek 27 listopada o godz. 17.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców. O. Sebastian poświęci i uroczyście wręczy dzieciom książeczki do nabożeństwa.

6.           W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – okres liturgiczny przygotowujący nas duchowo do Świąt Bożego Narodzenia. Na Mszach świętych odbędzie się poświęcenie opłatków na stół wigilijny, które Pani Danuta rozniesie do naszych domów.

7.           W zakrystii można zamawiać msze św. na 2016 rok.

8.            Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.30, scholi w sobotę o godz. 14.00.

9.            Próby chóru parafialnego w środy o godz. 18.00.

10.       Rada Parafialna prosi mieszkańców Ryk o ponowny wybór radnego z tej miejscowości.

11.       Bóg zapłać mieszkańcom Starego Osowa za ofiarę 990 zł i Kadłubskiej Woli  za ofiarę 935 zł na ogrzewanie kościoła za ubiegły sezon grzewczy i wywóz śmieci.

12.       W sobotę 28 listopada na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Kadłubskiej Woli Państwa: Starosta (nr domu 11),  Bubek (nr domu 13) i Frączek (nr domu 12).

13.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

14.        W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

1)        śp. Henryka Jasińskiego pochodzącego z naszej parafii – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 5 intencji od uczestników pogrzebu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.