OGŁOSZENIA PARAFIALNE

4 Niedziela Adwentu

 

20.12.2015 r.

1.           Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Ofiary z tacy są przeznaczone na prace remontowo budowlane w naszym kościele. Bóg zapłać naszym ofiarodawcom i dobrodziejom.

2.           Harcerze w czasie Mszy św. przekazali światło z Betlejem. W sklepiku znajdują się lampiony, które nam pomogą przenieść to światełko z kościoła do naszych domów. Niechaj chociaż na chwilę zabłyśnie w naszych rodzinach to światło przywiezione z miejsca narodzin Jezusa.

3.           Dzisiaj po Mszy o godz. 10.00 woluntariusze naszej szkoły będą rozprowadzać bombki choinkowe.

4.           Jutro o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie mieszkańców Czyżówki. Mieszkańcy Dębowicy będą proszeni na nowennę w styczniu.

5.           W ostatnim tygodniu Adwentu roraty o godz. 17.00, a w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 7.00.

6.           Wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli skorzystać z Sakramentu Pokuty zachęcamy do spowiadania się dzisiaj oraz w tygodniu rano i wieczorem przed Mszą św. Ponadto dla pracujących możliwość spowiedzi św. we wtorek od godz. 16.30 do 21.00.

7.           W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Przypominamy, że Wigilię rozpoczynamy w naszych domach od znaku krzyża, odczytania Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa, modlitwy „Ojcze nasz”, zaśpiewania kolędy i połamania się opłatkiem. Składając sobie życzenia nie zapominajmy o tym co najważniejsze, a więc błogosławieństwa Bożej Dzieciny i opieki Maryi, Jego Matki. Tradycyjnie w Wigilię możemy zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8.           Pasterka Bożego Narodzenia w czwartek o godz. 24.00, niech nie zabraknie także dzieci i młodzieży. Taca przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Obrony Życia.

9.           W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. jak w każdą niedzielę.

10.      W sobotę drugi dzień świąt - Święto św. Szczepana. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziarna. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski.   

11.      Bóg zapłać chorym odwiedzanym z posługą sakramentalna w domach za ofiary na kościół i dary do kuchni klasztornej.

12.      Przed kościołem ministranci i schola rozprowadzają świece Caritas na stół wigilijny, a także zrobione przez siebie figurki bożonarodzeniowe i kartki świąteczne. Można nabyć też świeże soki jabłkowe w cenie 10 zł.

13.      W kiosku można nabywać kalendarze ścienne na 2016 r.

14.      W zakrystii można zamawiać msze św. na 2016 rok. Zachęcamy, aby każda rodzina w parafii zamówiła przynajmniej jedną Mszę św.

15.       Próby chóru parafialnego w środy o godz. 18.00.

16.      Pani Organistka Danuta dziękuje za ofiary złożone podczas roznoszenia opłatków. Są to między innymi datki za jej posługę w naszym kościele.

17.       Kolędę rozpoczniemy 7 stycznia 2016 r. W przyszłą niedzielę podamy dokładny grafik wizyty duszpasterskiej.

18.       W poniedziałek 21 grudnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Kadłubskiej Woli Państwa: Bienias (nr domu 24a),  Michalak (nr domu 23) i Kazana (nr domu 24). W poniedziałek 28 grudnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Kadłubskiej Woli Państwa: Drużdżel (nr domu 25),  Kozłowski (nr domu 26) i Babut (nr domu 29).

19.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i  jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i  opieki Matki Bożej Pocieszenia.