OGŁOSZENIA PARAFIALNE

4 Niedziela Wielkanocna

26.04.2015 r.

1.           Dzisiaj przypada Uroczystość Dobrego Pasterza. Taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu.

2.           Jutro 27 kwietnia obchodzić będziemy pierwszą rocznicę kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za tego Wielkiego Świętego o godz. 17.00.

3.           W tym tygodniu będzie Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota Miesiąca.  Od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

4.           W czwartek, w piątek i w sobotę – odwiedziny chorych w domach z posługą sakramentalną.

5.           Msza św. w intencji Ojczyzny i strażaków z udziałem władz samorządowych i OSP będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z zelatorkami Kół Żywego Różańca.

6.           Niedziele wielkanocne nie przyjmują innych świąt. Z tego powodu w tym roku Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski będziemy obchodzić liturgicznie w poniedziałek 4 maja. Msze św. w naszym Sanktuarium o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00.

7.           W piątek 1 maja z racji święta państwowego nasi biskupi udzielili wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Msze św. w tym dniu o 7.00, 8.00 i 17.00.

8.           W piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Zachęcamy do udekorowania wszystkich krzyży przydrożnych i figur na terenie całej parafii i gromadzenie się przy nich wiernych z poszczególnych wiosek na codziennym śpiewaniu Litanii Loretańskiej. W kościele nabożeństwo majowe będziemy odprawiać w niedziele o godz. 15.30 a w dni powszednie o godz. 16.30.

9.           Z racji Święta Flagi  w dniu 2 maja i Uroczystości Matki Bożej Królowej Polski w dniach 3-4 maja prosimy o wywieszenie flag biało-czerwonych, biało-niebieskich i żółto-białych na swoich domach.

10.      Zakończyliśmy okres  grzewczy w naszej świątyni, a  co za tym idzie trzeba będzie uregulować opłaty za energię elektryczną i gaz. Prosimy radnych i osoby z Kółek Różańcowych o przeprowadzenie zbiórki we wszystkich wioskach na ogrzewanie i wywóz śmieci z cmentarza.

11.      Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Karol Frączek – kawaler  lat 29 zamieszkały w Kadłubskiej Woli parafia tutejsza i Sylwia Głowacka – panna lat 23  zamieszkała w Wacynie w parafii Matki Bożej Różańcowej w Bielisze: zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

12.       W sobotę 2 maja na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Siemiradza Państwa: Kwatek (nr domu 17),  Kwatek (nr domu 19), i Sochaczewska (nr domu 21).

13.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.