OGŁOSZENIA PARAFIALNE

5 Niedziela Wielkanocna

3.05.2015 r.

1.           Dzisiaj Msza św. w intencji Ojczyzny i strażaków z udziałem władz samorządowych i OSP o godz. 12.00. Matce Bożej Królowej Polski i św. Florianowi Patronowi strażaków polecamy naszą Ojczyznę i wszystkich strażaków z naszej parafii i gminy.

2.           Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z zelatorkami Kół Żywego Różańca.

3.           W naszym Sanktuarium Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski będziemy obchodzić liturgicznie jutro 4 maja. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Jest to dzień normalnej pracy – zachęcamy jedynie do uczczenia Matki Bożej Królowej naszego Polskiego Narodu przez udział we Mszy św.

4.           Jutro po Mszy św. o godz. 17.00 egzamin dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

5.           W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek Miesiąca. Od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi świętej.

6.           W piątek 1 maja rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe. Zachęcamy do udekorowania wszystkich krzyży przydrożnych i figur na terenie całej parafii i gromadzenie się przy nich wiernych z poszczególnych wiosek na codziennym śpiewaniu Litanii Loretańskiej. W kościele nabożeństwo majowe odprawiamy w niedziele o godz. 15.30 a w dni powszednie o godz. 16.30.

7.           W piątek 8 maja z racji Uroczystości Św. Stanisława Biskupa i Męczennika Patrona Polski nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

8.           Prosimy radnych o przeprowadzenie zbiórki do puszek w przyszłą niedzielę po mszach na ofiary trzęsienia ziemi w Nepalu.

9.           Zakończyliśmy okres  grzewczy w naszej świątyni, a  co za tym idzie trzeba będzie uregulować opłaty za energię elektryczną i gaz. Prosimy radnych i osoby z Kółek Różańcowych o przeprowadzenie zbiórki we wszystkich wioskach na ogrzewanie i wywóz śmieci z cmentarza.

10.      Dzień skupienia dla narzeczonych w naszym sanktuarium odbędzie się 16 maja o godz. 10.00.  

11.       W sobotę 9 maja na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Siemiradza Państwa: Sąpor (nr domu 24),  Kowalczyk (nr domu 25), i Katus  (nr domu 26).

12.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

13.        W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Jerzego Kucharczyka z Radomia, a pochodzącego z Czyżówki. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 4 maja o godz. 14.30. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.