OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na 6 Niedzielę Zwykłą

15.02.2015 r.

1.           Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca - ofiary złożone na tacę  przeznaczone są na prace remontowo-budowlane prowadzone w naszym Sanktuarium.

2.            W tym tygodniu jest Popielec. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 17.00. Dla chorych, osób starszych i tych, którzy nie mogą przybyć do posypania głów popiołem można będzie zabrać szczyptę popiołu w serwetkę i samemu w domu dopełnić tego obrzędu.

3.           W środę popielcową obowiązuje nas post ścisły. Wszyscy, którzy ukończyli 18 rok życia do 60 roku życia są zobowiązani do jednego posiłku do syta i dwa najwyżej lekkie posiłki i to bezmięsne. Młodzież powyżej 14 roku życia i starsi powyżej 60 roku życia zachowują w Popielec tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy jednak zarówno dzieci jak i młodzież do uczenia się przeżywania tego dnia w postach.

4.           Środą popielcową rozpoczynamy nowy okres liturgiczny – Wielki Post. Zachęcamy wszystkich do modlitwy, postu i jałmużny. Praktykowanie pokuty zobowiązuje nas też do powstrzymania się od udziału w zabawach i dyskotekach. W piątki odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 16.30, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 12.00.

5.           Ksiądz Biskup Nominat Piotr Turzyński przyjmie święcenia biskupie w sobotę 28 lutego o godz. 11.00 w Katedrze Radomskiej. Organizujemy wyjazd autokarem na tę uroczystość. Prosimy chętnych na wyjazd o zgłaszanie się w zakrystii.

6.           W sobotę 21 lutego o godz. 10.00 dzień skupienia dla narzeczonych.

7.           Także w sobotę przypada nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Na Mszy św. o godz. 17.00 modlić się będziemy w intencjach złożonych przez pielgrzymów i parafian. Serdecznie zapraszamy.

8.            W piątek 20 lutego na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Kobylnika Państwa: Osowski (nr domu 47),  Nowak (nr domu 48) i Rabczyński (nr domu 49) .

9.            Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

Jacek Więckowski – kawaler lat 36, zamieszkały w Jakubowie parafia tutejsza i Karolina Kacprzak – panna lat 25, zamieszkała w Suchej parafia Św. Trójcy w Białobrzegach: zapowiedź pierwsza.

10.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.