OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na Niedzielę Palmową

29.03.2015 r.

1.           Dzisiaj Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Niedzielą Palmową rozpoczynamy świętowanie Wielkanocy. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., a procesja z palmami o godzinie 9.45.

2.           W Wielkim Tygodniu odwiedzimy chorych w domach. W zakrystii można zgłaszać tych chorych, którzy nie są objęci comiesięczną posługą sakramentalną. Odwiedzimy wszystkich chorych w następujące dni:

Wielki Poniedziałek – Czyżówka, Dębowica,  Mokrosęk, Sopot, Kobylnik i Siemiradz.

Wielki Wtorek – Stara Błotnica, Stary Kadłub, Wyręba i Kadłubska Wola.

Wielka Środa – Stary Kiełbów, Ryki, Chruściechów, Jakubów, Wólka Kadłubska, Wólka Pierzchnieńska i Osów.

3.           Kolejne dni świętowania tych największych świąt w roku to Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Noc – tzw. Triduum Paschalne. Jest to już czas świętowania, dlatego prosimy o powstrzymanie się od ciężkich niekoniecznych prac i udział w nabożeństwach uobecniających mękę, śmierć i  zmartwychwstanie Pana Jezusa.

4.           Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godzinie 17.00. Obchodzimy Uroczystość ustanowienia przez Jezusa sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Pamiętni na to, że tylko Judasza zabrakło w Wieczerniku, wszyscy – starsi, młodzież i dzieci – gromadzimy się w kościele, naszym parafialnym wieczerniku.  Czuwanie przy Panu Jezusie w ciemnicy do godz. 20.00.

5.           Wielki Piątek – czuwanie od godz. 7.00. Wszyscy gromadzimy się na Drodze Krzyżowej o godz. 16.30 i Liturgii Krzyża o godz. 17.00. Adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim do godz. 20.00. Taca podczas adoracji Krzyża przeznaczona jest na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.

6.           Wielka Sobota – adoracja Jezusa w Grobie od godz. 7.00. Prosimy wszystkich, aby choć jedną godzinę spędzić przy Panu Jezusie w Grobie Pańskim. Przy okazji adoracji przynosimy do święcenia pokarmy na stół wielkanocny. W kościele poświęcenie pokarmów będzie o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00. Na wioskach świecenie pokarmów będzie:

a)        Jeden kapłan: Mokrosęk (9.00), Sopot (9.15), Czyżówka (9.30), Dębowica (9.45), Kobylnik (10.00), Siemiradz (10.15), Osów (10.30), Stary Kadłub (10.45).

b)        Drugi kapłan: Kadłubska Wola (9.00), Wyręba (9.30), Wólka Kadłubska (9.45), Wólka Pierzchnieńska (10.00), Jakubów (10.15), Chruściechów (10.30), Ryki (10.45), Stary Kiełbów (11.00).

       Samochód po kapłana przysyłamy na godz. 8.50. Prosimy o niepozostawianie koszyczków z pokarmami w punktach święcenia, ale o gromadzenie się wszystkich i oczekiwanie na kapłana. Święcenie pokarmów na wioskach nie zwalnia nas z adoracji Pana Jezusa w Grobie w kościele parafialnym.

7.        Wielka Noc – W Wielką Sobotę po zachodzie słońca o godz. 19.00 rozpoczynają się najważniejsze obrzędy świętowania Wielkanocnego – Liturgia Paschalna. Cała parafia gromadzi się przed kościołem przy ognisku. Przynosimy ze sobą świece.  Centrum świętowania Wielkiej Nocy kończymy rezurekcją, która tradycyjnie w naszej parafii będzie w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Na procesję zapraszamy także wszystkich parafian, w tym strażaków, ministrantów, asystę i dziewczynki sypiące kwiatki. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

8.        Ci, którzy wrócili  z zagranicy, czy mieli ważną przeszkodę, aby nie uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych będą mieć okazję do spowiedzi św. w poniedziałek, we wtorek i w środę od godz. 16.00.

9.           Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Nadal można składać ofiary w zakrystii.

10.      W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” dołączony jest film „Pasja”.

11.       W poniedziałek 30 marca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Siemiradza Państwa: Kocon (nr domu 2),  Siurnik (nr domu 4), Babut (nr domu 6) i Matysiak (nr domu 6a) .

12.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

13.       W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności Śp. Patryka Szatana z Siekluk – 16 letniego naszego ministranta. Z ofiar złożonych na pogrzebie wyznaczono 46 intencji. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.