OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na Uroczystość Świętej Rodziny

27.12.2015 r.

 

1.           Dzisiaj Uroczystość Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Opiece Świętej Rodziny polecamy wszystkie rodziny naszej parafii i naszych gości.

2.           W czwartek 31 grudnia o godz. 16.30 uroczyste nieszpory na zakończenie roku i Msza św. w intencji Dobrodziejów i Ofiarodawców naszego Sanktuarium.

3.           W piątek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte będą jak w niedzielę. Przypominamy że Uroczystość ta należy do świąt nakazanych i obowiązuje nas udział we Mszy św. Z racji uroczystości nie obowiązuje natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.           W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do trwania w łasce uświęcającej, a ci którzy praktykują pierwsze piątki miesiąca niechaj przyjmą Komunię św. Z racji kolędy nie będzie w tym miesiącu odwiedzin chorych.

5.           Pragniemy serdecznie podziękować Parafianom i Gościom za produkty żywnościowe złożone z racji świąt do klasztoru.

6.           Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję Ojcom i młodzieży za zrobienie żłobka w kościele oraz ministrantom, scholi i chórowi za oprawę liturgiczną.

7.           W kiosku można nabywać kalendarze ścienne na 2016 r.

8.           Po Trzech Królach rozpoczynamy kolędę.

 

Stara Błotnica

7,8,9,11,12 stycznia

Stary Kadłub, Wyręba

7,8, 9 i 11 stycznia

Stary Kiełbów

7,8 i 9 stycznia

Stary Osów

8, 9 i 11 stycznia

Jakubów

11 i 12 stycznia

Wólka Pierzchnieńska

11 stycznia

Kadłubska Wola

12, 13, 14 stycznia

Ryki

13 i 14 stycznia

Kobylnik

13,14 i 15 stycznia

Mokrosęk

15,16 i 18 stycznia

Siemiradz

15 i 16 stycznia

Czyżówka, Dębowica

15 i 16 stycznia

Chruściechów

16 i 18 stycznia

Stary Sopot

18 stycznia

Wólka Kadłubska

18 stycznia

    

   Szczegółowy program umieszczony jest w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii w zakładce: ogłoszenia parafialne.

9.           Podczas wizyty duszpasterskiej prosimy w miarę możliwości o obecność całej rodziny w domu. Zachęcamy rodziców do zwalniania w tym czasie dzieci i młodzieży ze szkoły i pozostawiania w domu.

10.      Jeśli któraś rodzina była przeszkodzona w przyjęciu kapłana można poprosić o inny termin.

11.      Ofiary z tegorocznej kolędy pragniemy przeznaczyć na wymianę okien w naszym kościele. Stan bowiem okien jest bardzo zły. Okna są nieszczelne, a przy tym wypadają szyby. Wymienimy tyle okien na ile zbierzemy od wiernych ofiar. Jeśli ktoś z pielgrzymów chciałby włączyć się w tę fundację prosimy o kontakt bezpośredni z Ojcem Proboszczem lub przez stronę internetową w zakładce: Fundacje dla Sanktuarium.

12.      Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 10.00. Prosimy o przysłanie po kapłana samochodu.

13.      Prosimy sołtysów o odebranie w dniu dzisiejszym z zakrystii listów i puszczenie po domach w swoich wioskach.

14.      W przyszłą niedzielę będzie można zabrać z kościoła wodę święconą. Wodą tą kapłan poświeci nasze rodziny i domostwa.

15.       W poniedziałek 28 grudnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Kadłubskiej Woli Państwa: Drużdżel (nr domu 25),  Kozłowski (nr domu 26) i Babut (nr domu 29). W poniedziałek 4 stycznia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Kadłubskiej Woli Państwa: Starosta (nr domu 33),  Bienias (nr domu 34) i Filipczak (nr domu 35).

16.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i  jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

17.       W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności

1)        śp. Eugeniusza Stańczyka ze Starego Kiełbowa – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 15 intencji od uczestników pogrzebu i jedna od Zakładu Pogrzebowego Pana Komoroskiego.

2)        śp. Genowefę Zgutka ze Starego Osowa. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 29 grudnia o godz. 12.30.

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.