OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Najświętszej Trójcy

31.05.2015 r.

1.            Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. Na Mszy św. o godz. 10.00 Pierwsza Komunia Święta dzieci z naszej parafii.

2.            Dzieci Pierwszokomunijne uczestniczą w białym tygodniu w nabożeństwie czerwcowym o godz. 16.30 i we Mszy św.

3.            Dzisiaj kończymy nabożeństwa majowe. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 16.30 a w niedziele o godz. 15.30.

4.            W Czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 Procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy. Prosimy parafian z Chruściechowa, Ryk, Starego Kiełbowa i strażaków o przygotowanie ołtarzy. Zapraszamy do udziału w procesji asystę, chór, scholę, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatków i strażaków. Wszyscy parafianie w całej parafii dekorują okna obrazami i domy flagami.

5.            Przez całą oktawę Bożego Ciała codziennie procesja eucharystyczna wokół kościoła z udziałem asysty, dzieci pierwszokomunijnych i ministrantów o godz. 16.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

6.            Na oktawę Bożego Ciała zapraszamy wszystkich wiernych, a w sposób szczególny mieszkańców:

piątek – Mokrosęk, Stary Sopot
sobota – Chruściechów i Jakubów

niedziela – Stara Błotnica

poniedziałek – Stary Kiełbów i Ryki

wtorek – Stary Kadłub, Wólka Kadłubska i Wólka Pierzchnieńska, Wyręba

środa – Kadłubska Wola, Stary Osów

czwartek – Siemiradz, Kobylnik, Czyżówka i Dębowica

 

7.            W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. W środę, w piątek i w sobotę od godz. 16.00 możliwość spowiedzi świętej.

8.            W środę o godz. 18.00 zbiórka ministrantów.

9.            W środę, w piątek i w sobotę odwiedzamy chorych z posługą sakramentalną.

10.        W piątek po Bożym Ciele nie obowiązuje nas post jakościowy – dyspensa Księdza Biskupa Ordynariusza.

11.        W przyszłą niedzielę po mszach zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Prosimy naszych radnych o przeprowadzenie tej zbiórki.

12.        Bóg zapłać mieszkańcom Kobylnika za ofiarę 600 zł. na ostatni odpust. Msza św. w intencji mieszkańców Kobylnika będzie odprawiona w niedzielę 7 czerwca o godz. 12.00.

13.        W piątek 5 czerwca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Osowa Państwa: Starosta lub Rotuski (nr domu 9b ),  Zalewski (nr domu 10) i Pałczyński (nr domu 11).

14.        Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

1)        Kamil Mitak – kawaler lat 26 zamieszkały w Taczowie w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Dąbrówce Nagórnej i Justyna Babut – panna lat 21 zamieszkała w Kadłubskiej Woli parafia tutejsza: zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

15.        Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.