OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Wielkanoc 2015

5.04.2015 r.

1.           Wszystkim parafianom i gościom składamy najserdeczniejsze życzenia w Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa. Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarzy wszystkich radością i pokojem. A Maryja, która pierwsza była świadkiem powstania z martwych swego Syna niechaj pomoże nam w umocnieniu naszej wiary.

2.           Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali i uświetnili Uroczystość Wielkanocną. Ojcom za posługę rekolekcyjną i w konfesjonale. Ojcu Sebastianowi i ministrantom za przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bóg zapłać ministrantom i lektorom za piękne ceremonie i adorację Pana Jezusa w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim, scholi i chórowi z panią Danutą na czele za piękne śpiewy.   Dziękujemy strażakom za wartę przy Grobie Pańskim. Wszystkim niosącym poczty sztandarowe, chorągwie i obrazy kościelne składamy serdeczne Bóg zapłać. Naszą wdzięczność kierujemy także ku pani Irence za troskę o kościół i pani Grażynce za posługę na plebanii.

3.           Jutro poniedziałek wielkanocny. Msze święte jak w niedzielę. Taca będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4.           W przyszłą niedzielę Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Miłosierdzia Bożego. Taca z tej niedzieli przeznaczona będzie na Caritas.

5.           Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i składane podczas poświęcania pokarmów, za dary do kuchni klasztornej i ofiary składane przez chorych z racji odwiedzin z posługą sakramentalną.

6.           Na stronie internetowej parafii zamieściliśmy link do metryk naszych przodków. Zachęcamy wszystkich do zainteresowania się drzewem genealogicznym swojej rodziny.

7.            W sobotę 11 kwietnia na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Siemiradza Państwa: Błaszczyk (nr domu 8),  Gruszka (nr domu 9), Nowakowski (nr domu 10) i Wisiorowski (nr domu 12).

8.            Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

9.            W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności Śp. Wandę Sokalską ze Starej Błotnicy – pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.00. Także we wtorek o godz. 14.00 odbędzie się pogrzeb pochodzącego z Chruściechowa Śp. Józefa Jagieło. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.