OGŁOSZENIA PARAFIALNE

7 Niedziela Wielkanocna

17.05.2015 r.

 

1.            Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Ofiary złożone na tacę  są przeznaczone na prace remontowo-budowlane prowadzone w naszym Sanktuarium.

2.            W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki.

3.            W związku ze zbliżającym się odpustem Matki Kościoła w drugi dzień Zesłania Ducha Świętego, prosimy mieszkańców Kobylnika o pomoc w przygotowaniu tej uroczystości, o produkty żywnościowe.

4.            Pragniemy Jego Ekscelencji Księdzu Biskupowi Piotrowi Turzyńskiemu złożyć jako dar od parafii haftowaną mitrę z wizerunkiem Matki Bożej Błotnickiej. Część ofiar na ten cel złożyło Stowarzyszenie Kobiet dla Starej Błotnicy. Wszyscy chętni, którzy chcą się dołączyć do tego daru będą mogli  w przyszłą niedzielę złożyć ofiarę. Po Mszach ministranci będą zbierać przed kościołem ofiary do koszyków na ten cel.

5.            W Odpust Matki Kościoła Ksiądz Biskup poświęci nowy witraż Ducha Świętego do naszej świątyni. Można jeszcze przyłączyć się do jego ufundowania. W przyszłą niedzielę witraż będzie wystawiony i będzie go można zobaczyć w prezbiterium.

6.            W poniedziałek i we wtorek po Mszy św. wieczornej próba dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

7.            W dniu 8 czerwca jest planowana pielgrzymka dzieci Pierwszej Komunii Świętej na Jasną Górę, do Gidel i Św. Anny. Są jeszcze wolne miejsca. Chętnych prosimy o zgłoszenie do O. Sebastiana

8.            W czwartek 21 maja o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.

9.            W sobotę 23 maja na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Osowa Państwa: Białkowski (nr domu 1),  Kaszuba (nr domu 2) Michalak ( nr domu 3).

10.       Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Przemysław Karolewski – kawaler  lat 27 zamieszkały w Chruściechowie parafia tutejsza i Patrycja Przybylska – panna lat 24  zamieszkała w Sławnie w parafii Świętej Anny w Sławnie: zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

11.       Prosimy mieszkańców poszczególnych wiosek: Chruściechów, Ryki, Stary Kiełbów  i Strażaków o zgłoszenie się do Pani Ireny w celu przygotowania ołtarzy na zbliżającą się uroczystość Bożego Ciała.

12.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.