OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

15.08.2015 r.

 

1.            Dzisiaj Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a jednocześnie święto wojska polskiego. Na Jasną Górę dotarły piesze pielgrzymki ze wszystkich zakątków polskiej ziemi. W naszym sanktuarium Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00. O godzinie 11.30 powitamy pieszą pielgrzymkę z Jedlanki Parafia Jedlińsk. Sumę o godz. 12.00 odprawi Opat Cystersów z Wąchocka O. Eugeniusz Augustyn. Niech nie zabraknie ministrantów, asysty, dziewczynek sypiących kwiaty, niosących baldachim i naszych strażaków. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

2.            Jutro w niedzielę o godz. 11.00 odbędzie się w naszym kościele koncert organowy ku czci św. Jana Pawła II.

3.            W piątek 21 sierpnia będziemy obchodzić 38 rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Jest to jednocześnie święto patronalne Stowarzyszenia „ Kobiety dla Starej Błotnicy”. Wszystkie Panie, ich rodziny, całą wspólnotę parafialną i pielgrzymów zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 17.00.

4.            W sobotę w naszym sanktuarium odbędzie się rejonowa pielgrzymka chorych. Nabożeństwo i Msza św. o godz. 10.00 z udziałem wszystkich chorych i osób starszych z całego regionu Jedlińsk. Po Mszy św. poczęstunek dla wszystkich chorych i osób starszych.

5.            W przyszłą niedzielę odbędą się dożynki parafialno-gminne w Starej Błotnicy. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory o godz. 12.00. Po Mszy św. Pan Wójt zaprasza na festyn dożynkowy. W programie festynu między innymi: dzielenie się chlebem, występy gminnej orkiestry dętej, kapel i zespołów ludowych, występ Andrzeja Rosiewicza, program cyrkowy dla dzieci, pokaz sztucznych ogni i inne ciekawe atrakcje.

6.            Już dzisiaj pragniemy zaprosić wszystkich pielgrzymów na kolejny odpust w Błotnickim Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny 8 września. Będziemy wtedy dziękować także za 15 lat posługi nas Paulinów w Starej Błotnicy.

7.            W zakrystii możemy zamawiać Msze św. odprawiane przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Błotnickiej.

8.            Wychodząc z kościoła po prawej stronie znajduje się sklepik z dewocjonaliami i pamiątkami religijnymi. Poświęcenie dewocjonalii tutaj przed ołtarzem co 15 minut w przerwie między mszami.

9.            Bóg zapłać za wszystkie ofiary, które składacie na Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy.  

10.       Wszystkich parafian i pielgrzymów, którzy dzisiaj przybyli do Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy polecamy Maryi Wniebowziętej i prosimy Matkę Jezusa o wyproszenie dla Was wielu łask Bożych a na końcu pielgrzymowania po tej ziemi osiągnięcie życia wiecznego w niebie .