OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Zesłanie Ducha Świętego

24.05.2015 r.

 

1.            Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki. Ofiary złożone na tacę  są przeznaczone na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

2.            Jutro Odpust Matki Kościoła. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Sumę odpustową odprawi Ksiądz Biskup Piotr Turzyński. Prosimy o udział w Sumie i procesji asystę kościelną, dzieci sypiące kwiatki, strażaków. Ksiądz Biskup poświęci witraż Ducha Świętego do naszej świątyni. Można jeszcze przyłączyć się do jego ufundowania. Dzisiaj witraż jest wystawiony w prezbiterium i  można go zobaczyć.

3.            Pragniemy Jego Ekscelencji Księdzu Biskupowi Piotrowi Turzyńskiemu złożyć jako dar od parafii haftowaną mitrę z wizerunkiem Matki Bożej Błotnickiej. Część ofiar na ten cel złożyło Stowarzyszenie Kobiet dla Starej Błotnicy. Wszyscy chętni, którzy chcą się dołączyć do tego daru będą mogli  dzisiaj złożyć ofiarę. Po mszach ministranci będą zbierać przed kościołem ofiary do koszyków na ten cel.

4.            Do programu odpustu włącza się Pielgrzymka Kół Żywego Różańca z naszego Dekanatu i tak o godz. 11.00 – powitanie przybyłych pielgrzymów; o godz. 11.15 – konferencja; o 12.00 – suma: o 13.30 procesja eucharystyczna; po procesji Różaniec św. z rozważaniami – Ks. Janusz Kurek – proboszcz z Gozdu.

5.            W poniedziałek po Mszy św. wieczornej próba dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

6.            W piątek na godz. 15.30 do sakramentu pokuty i pojednania zapraszamy dzieci przygotowujące się pierwszej Komunii Świętej, rodziców i chrzestnych.

7.            W dniu 8 czerwca jest planowana pielgrzymka dzieci Pierwszej Komunii Świętej na Jasną Górę, do Gidel i Św. Anny. Są jeszcze wolne miejsca. Chętnych prosimy o zgłoszenie do O. Sebastiana

8.            W sobotę 30 maja na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Osowa Państwa: Broda (nr domu 6 ),  Jakubiak (nr domu 8) Kaszuba ( nr domu 9).

9.            W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej parafii dzień Pierwszej Komunii Świętej na Mszy o godz. 10.00. Prosimy osoby starsze i parafian, aby udostępniły ławki dla rodziców i chrzestnych dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

10.        Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące osoby:

1)        Przemysław Karolewski – kawaler  lat 27 zamieszkały w Chruściechowie parafia tutejsza i Patrycja Przybylska – panna lat 24  zamieszkała w Sławnie w parafii Świętej Anny w Sławnie: zapowiedź druga.

2)        Kamil Mitak – kawaler lat 26 zamieszkały w Taczowie w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Dąbrówce Nagórnej i Justyna Babut – panna lat 21 zamieszkała w Kadłubskiej Woli parafia tutejsza: zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między narzeczonymi zobowiązany jest zgłosić to do kancelarii parafialnej.

11.        Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

12.        W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności Śp. + Jadwigę Bednarczyk z Kiełbowa Starego, której pogrzeb odbył się wczoraj. Z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono  8  intencji. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.