OGŁOSZENIA PARAFIALNE

na 1 Niedzielę Wielkiego Postu

14.02.2016 r.

1.           W środę popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Zachęcamy wszystkich do modlitwy, postu i jałmużny. Praktykowanie pokuty zobowiązuje nas też do powstrzymania się od udziału w zabawach i dyskotekach.

2.           W piątki odprawiamy Drogę Krzyżową o godz. 16.30, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 12.00. Ponadto Gorzkie Żale śpiewamy przed pozostałymi mszami w kolejne niedziele Wielkiego Postu:

      - 1 i 4 niedziela przed Mszą św. o godz. 8.00

      - 2 i 5 niedziela przed Mszą św. o godz. 10.00

      - 3 i 6 niedziela przed Mszą św. o godz. 16.00

3.           W sobotę o godz. 10.00 rejonowy dzień skupienia dla narzeczonych.

4.           Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej zaprasza młodych ludzi na spotkania przygotowujące do sakramentu małżeństwa. Kierujemy zaproszenie do wszystkich chcących się jak najlepiej przygotować do sakramentu małżeństwa, a szczególnie tych, którzy nie posiadają tzw. kursu przedmałżeńskiego. Kurs obejmuje 10 spotkań. Rozpocznie się on 7 marca (w poniedziałek), a zakończy 16 maja 2016 r. dniem skupienia dla narzeczonych. Spotkania będą odbywały się w siedzibie Specjalistycznej Poradni Rodzinnej w Radomiu, przy ul. Malczewskiego 1  w poniedziałki o godzinie 18.00.

5.           W przyszłą niedzielę o godz. 15.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nowennie, a zwłaszcza mieszkańców Starego Osowa.

6.           Za tydzień ofiary na tacę będą przeznaczone na prace remontowo budowlane w naszym kościele.

7.           Bóg zapłać Ofiarodawcy, który przeznaczył 600 zł. na wymianę okien w kościele.

8.           W niedzielę 21 lutego godz. 17.00  zebranie Rady Parafialnej w sali duszpasterskiej.   

9.            W piątek 19 lutego na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Jakubowa Państwa: Tkaczyk (nr domu 2), Jagiełło (nr domu 5) i Więckowski (nr domu 6) .

10.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.