OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12 Niedziela Zwykła

19.06.2016 r.

1.            Dzisiaj taca przeznaczona jest na prace remontowo - budowlane w naszym Sanktuarium. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom i Dobrodziejom naszego Sanktuarium i Klasztoru.

2.            Dzięki naszym Parafianom i innym Dobrodziejom, o których informowaliśmy na bieżąco, zostały zainstalowane nowe okna w nawie głównej u góry. Dziękujemy panu Stefanowi Gruszce za udostępnienie wysięgnika. Trzeba było też dokonać generalnego odkurzania całego kościoła. Jeszcze raz składamy wszystkim Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

3.            Serdecznie witamy O. Krzysztofa Kowalskiego, który rozpoczyna w naszej Parafii i Sanktuarium pracę duszpasterską.

4.            Stowarzyszenie Kobiet dla Starej Błotnicy oraz Wójt Gminy zapraszają na Błotnicki Przegląd Kapel i Zespołów Śpiewaczych. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00. Po Mszy na parkingu przy Urzędzie Gminy odbędzie się festyn, którego główną atrakcją będzie występ kapel ludowych i zespołów śpiewaczych.

5.            Proboszcz Parafii oraz Wójt Gminy zapraszają na pielgrzymkę rowerową ze Starej Błotnicy na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 6-8 lipca. Szczegółowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy.

6.           We wtorek o godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w nowennie, a zwłaszcza mieszkańców Jakubowa.

7.           W piątek 24 czerwca uroczystość Św. Jana Chrzciciela - nie obowiązuje post. O godz. 8.00  Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież oraz ich rodziców i nauczycieli.

8.            W sobotę 25 czerwca w Starej Błotnicy będzie nocować 27 Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa. Prosimy parafian o przyjęcie pielgrzymów na nocleg i ugoszczenie. Zachęcamy też do udziału w tej pielgrzymce. Zapisy w Kancelarii Parafii Miłosierdzia Bożego w Radomiu ul. Starokrakowska 144 lub w dniu 25 czerwca obok katedry w godzinach 8.00 – 9.00. Dnia 26 czerwca o godz. 8.00 u nas uczestniczą we mszy  św. Dokładne informacje znajdują się w gablocie przed kościołem.

9.            Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.30,  scholi w sobotę o godz. 14.00.

10.      Próba chóru w środę o godz. 18.00.

11.      Przypominamy, że nasze sanktuarium jest kościołem stacyjnym w Roku Miłosierdzia z możliwością uzyskania odpustu zupełnego. W każdy piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 i możliwość spowiedzi świętej.

12.       W sobotę 25 czerwca na godz. 8.30 do sprzątania kościoła zapraszamy mieszkańców Ryk Państwa: Zych (nr domu 25),  Stolarczyk (nr domu 37) i Wieteska (nr domu 22).

13.       Wszystkim parafianom i pielgrzymom, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny i jubileusze życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pocieszenia.

14.       W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

1)        śp. Genowefę Szymańską ze Starej Błotnicy – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 17 intencji od uczestników pogrzebu i jedna od Zakładu Pogrzebowego Pana Komoroskiego. 

2)        śp. Izydora Kucharczyka z Radomia – z ofiar złożonych podczas pogrzebu wyznaczono 10 intencji od uczestników pogrzebu.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.